10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi…

CİSED; erken boşalma hastalığının tanı ve tedavisi için CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe ve CİSED Mersin Şube Başkanı Psk. Yaşam Y. Çelik tarafından yazılan yeni bir kaynak kitabın tanıtımını yaptı.

Uzun süredir arzuladığınız partnerinizle güzel bir akşam yemeğinden sonra nihayet birliktesiniz, her şey çok güzel, ortam müsait, her iki taraf da birbirini arzuluyor ama her şey 30 saniyede bitiyor. Kendinizi ve partnerinizi düşünün, saniyelerin, dakikaların kıymetini düşünün. 7 dakika ve üzerinde süren bir birliktelik için neler vermezdiniz? Erken boşalma kâbusunu yaşamamak elinizde. 10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi adlı kitapla seksi doyasıya yaşayın mutlu olun, mutlu edin.

Erken boşalmada suçlu olan penis değildir

Cinsel ilişki sırasında erken boşalmaya 10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi adlı kitaptaki egzersizleri uygulayarak son verebileceğini, çok daha uzun ve mutlu bir cinsel birliktelik yaşanabilineceğini ifade eden CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; “Cinsel sorunla karşılaşmak ve bunu kabul etmek erkek için kolay değildir. Çünkü erkekler cinsel performansı erkekliğin göstergesi olarak görürler. Erken boşalan erkekler bu durum karşısında partnerlerinden utanırlar ve özür dilerler, bu çok yanlış ve yapılmaması gereken bir davranıştır.

Ayrıca, bütün suçu penislerinde görürler ve penisi kontrol edemedikleri için kızarlar. Oysaki erken boşalmada suçlu olan penis değildir, olumsuz düşüncelere ve bilişsel çarpıtmalara sahip olan beyindir. Boşalmayı kontrol etme süreci aynı zamanda en büyük cinsel organımız olan beynimize de kontrollü olmayı öğretme sürecidir. Değişime hazır mısınız?” dedi.

Erken boşalma sorunu için cinsel tedavi kitabı yazıldı: “10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi“

CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe ve CİSED Mersin Şube Başkanı Psk. Yaşam Y. Çelik tarafından erken boşalma hastalığının tanı ve tedavisi için yeni bir kaynak kitap yazıldığını söyleyen CİSED Genel Sekreteri Psk. Dnş. Fatma Ayrık; “Ülkemizde cinsellikle ilgili yayınlar çok az ve CİSED olarak bizler de halkımızın cinsel konularda sağlıklı ve güvenilir bilgileri alabileceği kitaplara ihtiyaç duyduğunun farkındayız. Bu eksikliği doldurmaya çalışıyoruz.

Genel Başkanımız Dr. A.Cem Keçe ve CİSED Mersin Şube Başkanımız Psk. Yaşam Y. Çelik tarafından birlikte kaleme alınan 10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi adlı kitabı kendi kendinize veya partnerinizle birlikte rahatlıkla uygulayabileceğiniz, en pratik ve en son geliştirilmiş tedavi tekniklerini içeren bir kendi kendine yardım kitabıdır ve erken boşalmadan şikayet eden erkeklerin ve çiftlerin bu kitaptan fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Erken boşalma öğrenilmiş ve kazanılmış bir reflekstir

Erken boşalmanın çok eski devirlerden beri var olan bir sorun olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; “Erken boşalma öğrenilmiş ve kazanılmış bir reflekstir. Çok eski devirlerde ilkel çağlarda yaşayan insanlar doğada yaşamlarını sürdürmek ve canlarını korumak zorundaydılar. Seks yaparken bir yandan da her an vahşi bir hayvanın saldırabileceği korkusunu yaşamaktaydılar. Bu nedenle de erkek bir an önce işini bitirmeyi yani boşalmayı amaçlıyordu.

Seksten keyif almak için huzurlu bir ortam gereklidir. Eğer huzur yoksa ve tehlike varsa vücutta adrenalin salgılanır ve kişi bir an önce bulunduğu ortamdan kaçmak ister. Yani erken boşalma da insanın kendini korumak için geliştirdiği bir savunma biçimi olarak ortaya çıkmış ve nesilden nesile aktarılmış bir davranış örüntüsüdür. İlkel bir savunma olarak başlayan erken boşalma, daha sonraları sosyal koşulların getirdiği zorunlu yükler ve yakalanma korkusuyla öğrenilmiş bir davranışa dönüşmüştür.” dedi.

Erken boşalma tanısı koymak için önemli olan 5 kriter

Erken boşalmanın yineleyici ve tekrarlayıcı bir biçimde her ilişkide erkeğin arzu ettiği süreden önce boşalması olarak tanımlanabileceğini söyleyen CİSED Genel Sekreteri Psk. Dan. Fatma Ayrık; “Erken boşalma, genellikle halk arasında eşini tatmin edemeden boşalma, penis vajinaya girmeden, değer değmez ya da penis vajinaya girdikten birkaç dakika sonra boşalma olarak ifade edilmektedir. Aslında erken boşalma yerine “denetimsiz boşalma” denilmesi daha doğru olacaktır, çünkü erkeğin boşalma refleksi üzerinde istemli bir kontrolü yoktur. Erken boşalma tanısı koymak için 5 kriter vardır.

Bunlar;
-6 ay ve üzerinde haftada ortalama 2 kez olmak üzere düzenli bir cinsel hayatın olması,
-her cinsel ilişkide yineleyici ve tekrarlayıcı bir biçimde erken boşalmanın yaşanması,
-o an geldiğinde kişinin kendini kontrol edememesi,
-partner boşalmadan boşalma yaşanması ve
-penis-vajina birlikteliğini 7 dakika ve üzerinde sürdürememe olarak sıralanabilir.” dedi.

Erkeklerin %70′i erken boşalıyor

Erken boşalmanın sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaygın bir sorun olduğuna dikkat çeken CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; “Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin (CİSED) 5000 kişi üzerinde yaptığı anket çalışmasına göre ülkemizde erkeklerin %70′i erken boşalma sorunu yaşamaktadır. Bu durumda 10 erkekten 7’si erken boşalmaktadır. Bu da demek oluyor ki her 10 erkekten 7 si cinsel yaşamında mutsuzdur ve dolayısıyla partnerleri de mutsuzdur.

Erken boşalma ülkemizde erkekler arasında en sık yaşanan cinsel işlev bozukluğu olmasına rağmen, cinsel terapiste başvurma konusunda sertleşme sorunlarından sonra 2. sırada gelmektedir. Tedaviye başvurma oranı %20-25 arasındadır. Özellikle ilk deneyimlerinde erkek erken boşalabilir ya da cinsel açıdan deneyimi az olan bir erkek farklı farklı partnerlerle birlikte olduğunda erken boşalabilir. Bu aslında doğal bir durumdur, çünkü erkek boşalma refleksi üzerinde kontrol sahibi olmayı zamanla ve tecrübe ile öğrenir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 129 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,424 saniyede oluşturuldu.