Neden hala yalnızsınız?

Neden hala yalnızsınız?

Uzun zamandır yalnızsanız ve bir türlü sağlıklı bir ilişki kuramıyorsanız, öncelikle bu durumun nedenini bulmalısınız. Yalnızlıktan kurtulmak ve iyi bir ilişki yaşamak isteyenlere önerilerimiz var.

Uzun zamandır istediğiniz gibi bir ilişki kuramıyorsanız ve artık yalnızlıktan sıkıldıysanız her şeyden önce

bunun nedenini tespit etmeniz gerekiyor. Beklentileriniz mi yüksek? Yanlış kişilerin peşinde misiniz? Yoksa çalışma hayatınız, ilişkinizin önünde engel mi? Yalnızlıktan kurtulmanız için Pudra.com’un size önerileri var.

Eski ilişkilerNeden hala yalnızsınız?

Eski sevgililerinizi hala hayatınızdan çıkaramamış olmanız, onlarla iletişimi sürdürmeniz ya da her kalp kırıklığında bir önceki sevgilinize dönmeniz yalnızlığınızın sebebi olabilir. Geçmişle bağlarınızı koparmadığınız sürece, sağlıklı bir ilişki kurabilmeniz oldukça zor.

Eski ilişkilerinizden çıkarımlar yapmanız ve karşınızdaki erkeği eski sevgilinizle kıyaslamanız da önünüzde bir engel. Eski ilişkiniz o kadar mükemmel olsaydı, ilişkiniz hala devam ederdi, değil mi? Bu yüzden geçmişi, geleceğinize taşımamanız sizin için doğru bir düşünme tarzı olabilir.

Çalışma hayatıNeden hala yalnızsınız?

Günde 8 saat çalışıyor, eve gidince işle ilgili bir şeyler araştırıyor ve hafta sonlarını önünüzdeki haftanın iş planını yaparak geçiriyorsanız; neden yalnız olduğunuzun cevabını başka yerde aramanıza gerek yok. Hayatınız işinizle bu kadar doluyken, biriyle tanışmanız ve bir ilişkiye başlamanız oldukça zor.
Biriyle tanışsanız bile, işinden başka hayatı olmayan bir kadınla birlikte olmaktan erkekler memnun olmazlar. Hayatınıza bir göz atmalı ve kendinize iş yaşamınız dışında alanlar yaratmalısınız. Yeni bir hobi edinebilir, bir kursa yazılabilirsiniz, hem yeni birileriyle tanışmak için de harika bir fırsat da olabilir.

Kişisel bakımNeden hala yalnızsınız?

Hepimiz karşımızdaki kişinin dış görünüşüne önem veririz. Güzellik/yakışıklılık göreceli olsa da bakımlı ve temiz olmak göreceli bir kavram değil. Hem sadece birilerini etkilemek için değil, kendimizi daha iyi hissetmek için de bakımlı olmamız önemli. “Acelem var”, “Yakın bir yere gideceğim zaten” gibi bahanelerle bakımsız bir şekilde dışarı çıkmanız hem kendinizi kötü hissetmenize hem de potansiyel sevgili adaylarınızın sayısında önemli bir azalmaya sebep olacak. Ne olursa olsun kişisel bakımınız atlamamalı ve hatta markete bile giderken kendinize özen göstermelisiniz, doğru kişinin nerede karşınıza çıkacağı belli olmaz.

Yüksek beklentilerNeden hala yalnızsınız?

Herkesin ideal bir ilişki tanımı ve karşısındaki kişide aradığı belirli özellikler olabilir. Ancak gerçekçi olmakta fayda var. Kimse mükemmel değil, herkesin sorunları, eksiklikleri ve hataları olabilir. Ayrıca gerçek hayattaki ilişkiler de hayallerinizdeki ya da filmlerdeki gibi değil, ilk görüşte mükemmel bir erkeğe aşık olmayı rüya gibi bir ilişki yaşamayı beklemek size sadece hayal kırıklığı getirir. Kendinizin de mükemmel olmadığını fark edin ve iyi insanlara şans vermeyi deneyin.

Yanlış kişilerNeden hala yalnızsınız?

Hayatınızda uzun zamandır hoşlandığınız ancak bir türlü açılamadığınız ya da olumlu bir cevap alamadığınız biri varsa, iyi bir ilişki kuramamanızın en önemli nedeni yüksek ihtimalle bu durum. Eğer hoşlandığınız kişiden karşılık alamıyorsanız, belli ki o sizin için yanlış kişi. O kişiye odaklanmanız, sadece çevrenizdeki “iyi” erkekleri gözden kaçırmanıza neden olur. Olmayacak bir şeyin içine hapsolmak, yanlış kişilerin peşinden koşmak yerine çevrenize bakmayı deneyin.

Negatif tavırlarNeden hala yalnızsınız?

Her şeye negatif tavırlarla yaklaşan birini hayatında kimse istemez. Hiçbir şeyi beğenmeyen, her şeyi eleştiren, sürekli bir şeylerden şikayet eden birisiyseniz ilişkilerinizin ilk buluşmadan öteye gidememesi oldukça normal.
Her şeyden önce hayata karşı tavrınızı gözden geçirmelisiniz. Siz ne kadar pozitif olursanız, o kadar çok pozitif şey de sizi bulacak.

Comments are closed.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 170 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,557 saniyede oluşturuldu.