4 maddede vücudunuzu daha iyi tanıyın…

Aşağıda vermiş olduğumuz kadın vücuduna dair 4 önemli gerçek ile aylık menstural döngüleriniz hakkında daha net ve kesin bilgiler edinin. Vücudunuzu yeni bir bakış açısıyla tanıyın.

Kadınlar menstural döngülerinin ilk 6 ila 10 gün arasında daha iyi ve sık orgazm yaşarlar. Öyleyse saymaya başlayın, menstural siklusun ilk günü aynı zamanda adet döneminizin de ilk günüdür.

Ay içerisindeki ovulasyon / yumurtlama döneminde kadın vücudunun kokusu erkekleri daha çekici gelen bir hal alır. Hepsi bu kadarla kalmıyor; midsiklus dönemindeki kadınlar cinsel açıdan kendilerini daha motive edilmiş hissediyorlar. Ayrıca bu dönemde kadınlar daha üretken olurlar. Eğer cinsel açıdan aktif bir hayatınız varsa ve hamile kalmak istemiyorsanız, bu dönemdeki korunmanıza özellikle dikkat etmelisiniz.

Bir kadının rahmi, vücudundaki en güçlü kastır. Sadece çok küçük bir armut boyunda ve şeklindedir.Rahmin kasılması ve büzülmesi, adet dönemi başlangıcında kadınlara acı verebilir ve kramplar meydana getirebilir. Ancak bazı kadınlarda rahmin kasılması, orgazm sırasındaki zevkin derecesini arttırmaktadır.

Adet dönemini devam eden günlerde kadınlar büyük çoğunluğu en yaratıcı hisleri duyarlar. Ancak premenstural dönemdeki fiziksel ve duygusal her türlü semptom rahatsız edici ve acı verici olabilir. Premenstural sendromun 150’den fazla semptomu bulunmaktadır. Bunlar arasında başağrısı, sırt ağrısı, göğüslerin hassaslaşıp acıması, vücutta şişkinlikler, asabiyet ve hırçın olma durumu, depresyon ve bitkinlik sayılabilir. Eğer PMS semptomlarını kendinizde hissediyorsanız çok yakında bu sayfada açılacak olan RealAge PMS Testi’ni mutlaka alıp kişiselleştirilmiş öneriler ile sağlıklı bir şekilde bu sendromu atlatabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,526 saniyede oluşturuldu.