Afrodizyak Yiyecekler, Meyveler, Sebzeler Nelerdir…

Afrodizyak Yiyecekler, Meyveler, Sebzeler İlaçlar Besinler Nelerdir

Afrodizyak Yiyecekler
Afrodizyak maddeler cinsel arzu arttıran bir maddelere verilen isimdir. Afrodizyak kelimesi kökenini eski yunanlıların cinsellik ve aşk tanrıçası Afrodit’ten gelmektedir. Tarih boyunca, pek çok yiyecek, içecek ve bitkisel ilaçlar, cinsel gücü artırmak ve insanların cinsel hayatlarında daha güçlü olabilmesini sağlamak amacıyla kullanılmıştır. Söz konusu cinsel gücü ve libido adı verilen cinsel isteği artırıcı etki gösteren ilaç, gıda veya bitkisel takviyelere afrodizyaklar adı verilmektedir. Şimdi sizlerle nelerin afrodizyak etki taşıdığını paylaşacağız.

Afrodizyak İlaçlar:

Afrodizyak ilaçlar kişiye cinsel güç ve takat veren ilaçlar olaibleceği gibi cinsel isteği ve iştahı artıran türden de olabilmektedir. Bu ilaçların bir kısmı cinsellik hormonlaırını takviye edici etki oluştururken bazıları ise cinsel uyarıcı olarak işlev görmektedir.

Afrodizyak Bitkiler

Bitkisel çözümler de uzun yıllardan bu yana kullanılan ve bitki kökleri, tohumları ile cinsel gücü artırmakta faydalanılan bitkilerdir. Zaten afrodizyak ilaçlar da genellikle cinsel gücü artırdığı bilinen ilaçlardan imal edilmektedir. Ginseng kökü, basil otu, sarımsak, zencefil gibi bitkilerin afrodizyak etkisi pek meşhurdur. Diğer yandan sebzeler, meyveler ve tahılların bazıları da afrodisyak amaçlarla kullanılmaktadır.

Afrodizyak Besinler, Yiyecekler, Meyveler, Sebzeler:

Doğal afrodizyak ilaç olarak bilinen ve etkisi ile gerçekten cinsel isteği artıcı faydaları olan önemli bir besin maddesi de midye dir. Özellikle güney asyada midye tüketimi, cinsel isteksizlik çeken kişiler arasında tedavi edici özelliği nedeniyle son derece yaygındır. Muz da afrodizyak meyveler arasında öne çıkan bir meyvedir. Muzda bulunan yüksek orandaki potasyum minerali ile B vitamin kompleksi cinsellik hormonlarını aktif hale getirmekte afrodizyak etkisi oluşturmaktadır. Afrodizyak etkisi olan sebzeler içerisinde ise salatalık öne çıkmaktadır. Salatalığın kan dolaşımını düzenleyici etkisi, cinsel uzuvların daha iyi kanlanmasına yardımcı olarak özellikle orgazm güçlüğü çeken kişilere doğal tedavi imkanı sağlamaktadır.

Çikolata da afrodizyak etkili yiyecekler arasında öne çıkmaktadır. Maya medeniyetinde özellikle büyücüler ve kabilenin önde gelenleri tarafından çikolata cinsel istek artırıcı olarak kullanılmaktaydı. Modern tıp ta çikolatanın afrodizyak etkisi olduğunu kabul etmektedir. Vücutta serotonin üretimini teşvik eder ve feniletilamin hormonun salgılanmasına yardımcı olarak orajen bölgelerde cinsel zevk alımını kolaylaştırır. Diğer yandan kadınlarda afrodizyak etkisi oluşturan yiyecekler arasında ahududu, yoğurt, kırmızı biber, köri ve diğer baharatlar da sayılmaktadır.

Erkeklerde afrodizyak etkisi oluşturan gıdalar ise Maydanoz, nane, tarçın, kekik, vanilya, sivri biber, hardal, kereviz, ayçiçeği, greyfurt, susam, yumurta, kuşkonmaz, enginar, bezelye, badem, ceviz, hindi (çinko ihtiva ediyor, üstelik ucuz ve protein açısından da zengin), roka (bolca demir ve C vitamini içeriyor), şalgam, Antep fıstığı ve fındık (içerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar), salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, fesleğen, karpuz, Hindistan cevizi, bal, pekmez, kivi, mango sayılabilir.

Afrodizyak etkili parfümler de her ne kadar ilaç veya besin, yiyecek olarak kabul edilmese de cinsel arzu uyandıran feromonları taklit ederek böyle bir etki oluşturmaktadır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,564 saniyede oluşturuldu.