Ağız Yoluyla Cinsel İlişki Hakkında Bilmedikleriniz…

Ağız Yoluyla Cinsel İlişki Hakkında Bilmedikleriniz…

Oral seks insanlık tarihi kadar eski olan ağız yoluyla cinsel organların uyarılmasıyla gerçekleşen bir tekniktir.

Oral seks insanlık tarihi kadar eski olan ağız yoluyla cinsel organların uyarılmasıyla gerçekleşen bir tekniktir. Adeta bir sanat olarak görülen ağız yoluyla cinsel ilişki her iki tarafa da doğru yapıldığı takdirde oldukça haz verebilir. Ağız Yoluyla Cinsel İlişki Hakkında Bilmedikleriniz...Ağız içerisinde bulunan dil oral seksin hazzını arttıran bir unsurdur aynı zamanda ağız içindeki sinir uçlarının fazla olması ve kayganlık yaratan tükürük bezleri sayesinde cinsel organ istediği ortamı bulur. Oral seks diğer tekniklere oranla herhangi bir gebelik riski olmaması ve bakireliğe zarar vermemesi açısından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Ağız ve cinsel organ temizliğine önem veren çiftler için sağlığı tehdit eden bir özelliği yoktur. Her iki cins için uyarılma söz konusudur ancak vajen dudaklarında ve klitoriste çok daha yoğun hissedildiği söylenebilir. Her iki tarafında da birbirlerine oral seks yaptığı pozisyon ‘’69’’ olarak adlandırılır. Ağız yoluyla cinsel ilişki sırasında erkeğin spermlerini yutmak kadınları hamile bırakmaz ve bu erkeklere oldukça büyük bir haz verir. Fakat HIV taşıyan bir erkeğin spermleri veya küçük bir kan damlası aynı virüsün size taşınmasına neden olabilir. Hamilelik sürecinde oral seksten kaçınan kadınlar için doktorlar herhangi bir zararı olmadıklarını söylemektedirler, özel bir durum olmadığı takdirde hamile kadınlar da oral seks için uygundur.

Kadın Orgazmı

Orgazm vajina veya rahimde görülen bir dizi istemsiz ve zevk verici kasılmanın sonucunda tüm cinsel gerilimin bir anda boşalmasıdır.

Orgazm vajina veya rahimde görülen bir dizi istemsiz ve zevk verici kasılmanın sonucunda tüm cinsel gerilimin bir anda boşalmasıdır. Ancak bazı kadınlar kasılmalar olmadan da orgazm yaşarlar. Orgazma cinsel birleşme veya mastürbasyon sonucunda ulaşılır.

Orgazm sırasında vücut sertleşir ve kaslar kasılır. İstemsiz kasılmalar ve spazmlar vücudun bacak, karın, kol ve sırt gibi bölgelerinde görülebilir. Vajinanın ve rahmin kasları hızlı bir şekilde kasılıp rahatlar. Vajinadaki salgı bezleri suya benzer bir salgı salgılar. Bu, vajinanın kayganlaşmasını sağlar.

Cinsel bir tecrübe sırasında görülen fiziksel değişiklikler genellikle vazokonjestiyonun sonucudur. Bu, vücudun belirli bölgelerinde kanın toplanmasıdır. Kas gerilimi artar ve vücudun diğer bölgelerinde de değişiklikler olur. Birçok kadın çoklu orgazm yaşar. Masters ve Johnson araştırma ekibi bu durumu 25 yıl önce belgelemiştir. Teorilere göre orgazmla alakalı kasılmalar spermi vajinadan rahim ağzına çeker. Bu şekilde yumurtaya ulaşmak için daha iyi bir pozisyonda olurlar. Araştırmacılara göre bir kadın, cinsel ilişkiye girdiği kişi boşaldıktan sonra 45 dakika içinde orgazma ulaşırsa, içeriye çok daha fazla sperm girer.

Klitoral ve vajinal orgazm arasındaki fark orgazmın hangi bölgede hissedildiği değil orgazm için hangi bölgenin uyarıldığıyla alakalıdır. Klitorisin cinsel gerilim hissini artırmakta önemli bir rolü vardır. Cinsel heyecan sırasında klitoris şişer ve pozisyonu değişir. Pelvik bölgeden geçen kan damarları da şişer ve cinsel hassasiyet yaratırlar. Vajinanın iç dudakları şişer ve şekil değiştirir. Vajina yukarı doğru şişer ve rahim yer değiştirir.

Bazı kadınlar için vajinanın en dıştaki bölümü ve rahim ağzı da çok hassas olabilir. Hatta bazen klitoristen bile daha hassas olurlar. G noktası cinsel ilişki sırasında uyarıldığında bu kadınlar çok şiddetli orgazm yaşarlar. Buna vajinal orgazm denir ve klitorisin uyarılmasını içermez.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,495 saniyede oluşturuldu.