Aldattığınızı Ona Söylemenin Yolları…

Sevgiliniz veya eşiniz olsun aldatmanın cezası oldukça ağırdır. Yaptığınız hatayı peki nasıl ona söylersiniz? Aldattığınızı ona söylemenin yolları

Kötü çocuk oldunuz ve şimdi temize çıkmanız gerekiyor. Bir yabancıyla bir şehvet anında yakalanmış veya sevgilinizin arkasından bir metres ile uzun bir ilişki yaşamış olsanız da, onu aldattığınızı sevgilinize söylemek kolay iş değildir. Bunun zorlu bir durum olduğunun farkında olduğumuz için, size sadece aldattığınızı nasıl söylemeniz gerektiği konusunda bilgilendireceğiz.

Ona söylemek istediğinizden emin olun

Söylemenin ilişkinize yarardan çok zararı dokunur. Eğer garanti şüphesine girdiyseniz, fakat bunun büyük bir hata olduğunu anladıysanız ve bir daha yapmayacağınız konusunda kendinize güveniyorsanız, bunu kendinize saklamanızda yarar var. Bu tamamen suçlulukla nasıl yaşayabileceğinizle ilgili bir durum. Eğer günahınızı açıklayana dek bunun sizi yiyip bitireceğini düşüyorsanız bundan hemen kurtulun. Ya hemen söylemelisiniz, yada hiçbir zaman. Bu konuda ortada kalmak tehlikelidir.

Söyleme sebeplerinizi gözden geçirin

İdeal olarak partnerinize söylemek istemenizin sebebi akılsızlığınız konusunda dürüst olmak ve açık olmak. Diğer kadının sizi ona daha önce söylemekle tehdit etmesi yüzünden söylemeniz hiç de ait bir sebep değildir fakat geçerlidir. Gerçek her zaman sizden gelmelidir. Eğer başkasından duyarsa, bu onun için daha ağır olur, özellikle diğer kadından gelirse. Eğer onu üzmek için sadakatsizliğinizden bahsetmek istiyorsanız, ya ciddi bir terapiye yada yeni bir ilişkiye ihtiyacınız var demektir. Eğer sadakatsizliğinizi duymak sizden ayrılmasına yol açacak kadar onu sinirlendirecekse, adam gibi davranın ve siz bitirin. Siz açıkça ilişkide olmak istemiyorsunuz ve bir ilişkiyi açıklamanın ondan kurtulmanın en iyi yolu olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu alınacak korkakça bir karardır.

Zamanlama herşeydir

Bir ilişkiyi açıklamak söz konusuysa işin özü zamandır. İtirafınızla olayın geçtiği zaman arasında ne kadar zaman geçerse, onu gerçekten pişman olduğunuza ve hatanızı düzelteceğinize ikna etmek için çok daha fazla uğraşacaksınız. Ancak, korkutucu konuşmayı yapmak için en iyi şartları da sağlamak isteyeceksiniz.

En iyi olası sonuç, sırrınızı ona halkın içinde, işten dolayı stresli olduğu bir zamanda veya en yakın arkadaşıyla arasında geçen bir tartışmayı size anlattıktan sonra söylemeyin.

Ayrıca, onu yumuşatmak için önden çok güzel bir yemeğe çıkarmak, masaj yapmak, köpüklü banyo hazırlamak hiç iyi bir fikir değildir. Pohpohlayıp rahatlattıktan sonra ona yaşatacağınız ani şok tüm gece boyunca verdiğiniz çabayı mahvedecektir. Kraliçe gibi davranmayı itiraftan sonraya saklayın; buna ihtiyacınız olacak.
En kötüsüne hazırlıklı olun

Ona en yakın insan siz olduğunuz için, bu habere sevgilinizin nasıl tepki vereceğini biliyor olmanız gerekir. En kötü senaryoyu gözünüzün önüne getirin: Birden öfkelenip eşyalarınızı kaldırıma mı fırlatır? Çaresiz bir ağlama krizine mi girer? Olasılıkların ne olduğuna karar verin ve hazırlıklı olun hepsine. Bir dostunuza bir süre onda kalmanız gerekebileceğini söyleyin; ağlarken ona sarılmayı planlayın; veya yakın civardaki potansiyel silahları ortadan kaldırın.

Ona Söyleyin

Ona onu sevdiğinizi söyleyerek başlayın, sonra bir hata yaptığınızı itiraf edin ve bir daha asla tekrarlamayacağınıza dair söz verin. Bu noktada tüm korkunç detayları bilmek zorunda değil (gerçi sonradan hepsini sorabilir), fakat duygusal hiçbirşeyin olmadığını ve tamamen fiziksel bir davranış olduğunu vurgulayın. Erkeksi dış görünüşünüzü bir kenara bırakmak zorunda kalacak ve içinizdeki duygusal erkeği dışarı çıkaracaksınız (eğer yoksa, zaten muhtemelen bu itirafı yapacak tipte bir erkek değilsiniz).

Bu durumun ilişkinize verdiği zararın doğruluğunu ve davranışlarınız için gerçekten pişmanlık duyduğunuzu göstermek için elinizden geleni yapacağınızı kabul edin. Bu noktada iyi ayarlanmış birkaç gözyaşı size gerçekten yardımcı olacaktır. İlişkinizin geleceği hakkında hemen karar vermesi için ona baskı yapmayın. İtirafınızı sindirmesi için ona biraz zaman tanıyın.

Aldatanlar asla iyileşmezler

Onun gözüne girmek onu tekrar aldatmamaktan çok daha fazlasını gerektirecek. Yaptığınızı telafi etmekte ve genel olarak ona sadık kalmakta kararlı olduğunuz konusunda güvenini tazelemek için İlişkinize daha fazla ilgi göstermek zorunda kalacaksınız. Sonraları arta kalan öfkesine katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi onun yerine koyun ve acısını almak için elinizden geleni yapın ne de olsa öncelikle sizin hatanız.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,532 saniyede oluşturuldu.