Alın germe estetiği…

Alın germe isteği ile gelen hastalar genellikle aile bireyleri ve çevrelerinden sürekli olarak kızgın, üzgün ve yorgun göründüklerine dair eleştiri aldıklarını ifade ederler. Alın germe, yaşlanma sonucu ya da yüz mimiklerinin aşırı kullanılması sonucu alın bölgesinde oluşan çizgilerin, derin kırışıkların giderilmesi amacıyla yapılır. Alın germe ameliyatı basit bir işlem olmayıp, büyük bir ameliyattır.

Alın germe ameliyatı alın kırışıklığını ve kaş düşüklüğünü düzeltiyor, göz yanlarındaki “kaz ayakları” denilen kırışıklıkları açıyor ve bir miktarda yanakları yukarı kaldırıyor. Alın germe her iki şakak bölgesini ve bütün alnı kapsıyor. Bayanların en çok şikâyet ettikleri alın yaşlanmasının işaretleri pitotik kaş, kaş derisinin orbitaya doğru sarkması ve göz kapağı derisinin fazlalığı şeklinde görülmesi, Transvers alın derisi çizgileri gibi belirtiler ile ortaya çıkar.

Alnı kırışmış, kaşları gözlerinin üzerine sarkmış herkes bu ameliyattan fayda görebilir. Bu ameliyat nadiren tek başına yapılıyor. En sık yüz gençleştirme ve üst göz kapağı ameliyatları ile beraber yapılıyor. Bunun sebebi de alı germenin tam olarak bir gençleştirme değil yüzde bir tazelenme etkisi yaratması.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,475 saniyede oluşturuldu.