Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl bas edilir ?

Kadın cinsi, her ne kadar baskın bir karaktere sahip olursa olsun, erkek tarafından korunmak, kollanmak ister. Güveneceği, sığınacağı, korunacağı bir yuva olarak görür erkeği, hele hele sevdiği erkeği…!

Sevgiliniz ya da eşiniz ile bir yemeğe gittiniz. Grup halinde eğleniyorsunuz. Partneriniz alkolü biraz fazla kaçırmaya başladı bile… Ara ara “hayatım çok içmedin mi..?” diyorsunuz ama pekte dinlediği yok. Hatta sinirlenebiliyor bile, “bana karışma lütfen…!” diyerek karşılık veriyor.
Erkekler bazen gerçekten yanındaki kadını nasıl bir durum ile karşı karşıya bıraktıklarını düşünmüyorlar.
(üzgünüm beyler bu bir gerçek…!)
Eğlenmek için planlanmış bir gecenin, sadece erkek için eğlenceli ama kadın için bir kabus haline dönüşmesi ne üzücü.
Üstelik ertesi sabah bu konudan bahsedildiğinde, “ne var ki canım ne kadar eğlendik…!” cevabı daha da üzücü…!
Böyle bir durumda kaldığımızda, bir kadın olarak neler yapabiliriz…?
Bazen gerçekten çaresiz hissettiğinizi biliyorum…
Ve hatta bazen “keşke elimde bir kamera olsa da şu halini çeksem” diye düşündüğünüzü de biliyorum…
O zaman size, denenmiş ve başarıya ulaşılmış bazı tavır önerileri….
Onunla alkollü ortamlarda bulunmamak hiç bir zaman çözüm değil gibi görünse bile, en azından görmeyerek daha az etkilenebilirsiniz ve tepkinizi bir şekilde belirtmiş olursunuz. Aksi taktirde durumu biraz desteklemiş oluyoruz çünkü.
Asla alkollü olduğu sırada bu konu ile ilgili, özellikle ders verici şekilde konuşmamalısınız. Çok daha agresif bir halde olabileceğinden, sonucu hiç hoş olmayan tartışmalara girebilirsiniz.
Mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışarak, pozitif cümleler kurmaya gayret gösterin.
Halen ev dışında bir ortamdaysanız ilgisini dağıtmaya çalışabilirsiniz. Eğer gerçekten gergin ve agresif tavırlarda ise ve etrafınızdaki insanlarla tartışma ihtimalinin arttığını görüyorsanız, oradan bir an önce uzaklaşmasını sağlamaya çalışın. Bunu zaman zaman “kadınlığı kullanarak” diye adlandırdığımız bazı ifadeler ile yapabilirsiniz.
O sırada sizi anlamasını beklemek çok büyük bir hata olacaktır. Ama bir şekilde size sahip çıkması gerektiği ve şu an ona ihtiyacınız olduğu hissini verebilirsiniz.
Alkolün etkisi ile olduğundan çok daha rahat hale bürünen erkekler zaman zaman belaltı espiriler yapabilirler. Bunlar size yönelik olduğunda çok daha rahatsız edici olurlar. Bunları engellemek o an mümkün olmasa bile, tepki vermeyerek ve sessiz kalarak uzun sürmesini engelleyebilirsiniz.
Sizinle aynı masada olan ya da etraftaki bir başka kadına karşı ilgili tavırlar sergiliyorsa, yine sakin bir şekilde bundan rahatsız olduğunuzu belirtmelisiniz ve ilgisini çekmelisiniz.
Alkol ne yazıkki bazen haddinden fazla esir alabiliyor insanı. Tüm bunların sürekli devam etmesi ve yaralar açmaya başlaması durumunda, bir uzman ile görüşüp, durumu kökten çözme yoluna gitmelisiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,461 saniyede oluşturuldu.