Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!

İyileşme süreci çok uzun süren açık operasyonlardan kaçınan ve neredeyse işlem görmemiş kadar doğal ancak çok daha enerjik ve genç bir görünüm isteyenler için harika bir yöntem var: İple asma tekniği.
Vücudumuzu gizleyen kalın kıyafetlerimizi çıkarıp ince kıyafetlere geçtiğimiz, sıcak yaz günlerinin kapıyı çaldığı Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!şu günlerde sarkan, kırışan yerlerimize de çareler arıyoruz.

Hızlı, etkili, ekonomik ve konforlu olması sebebi ile en çok merak edilen ve başvurulan yöntemlerden biri olan “iple asma” tekniği hakkında herşeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Ameliyatsız yüz germe ve asma nedir?

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Ameliyatsız yüz germe işlemi aynı zamanda ‘Ultra V Lift’ diye de bilinen, çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan bir germe tekniği.

Ameliyatsız yüz asma işlemi ise kılçıklı ve daha kalın iplerin kanul yardımıyla sarkan bölgelere yerlestirilerek askıya alınması yöntemi.

İple asma işlemi, daha güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntem. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrar eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılıyor. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde çok yoğun hazırlık ve uzun süren açık ameliyatlara göre daha uygun fiyata daha güvenli sonuçlar alınıyor ve bu sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanıyor. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürüyor.

İple germe tekniği, çok kısa bir iyileşme sürecine sahip olduğundan bazı doktorlar bu işlemi öğle-arası-lifti veya hafta sonu lifti olarak da adlandırıyorlar. Çünkü yalnızca 30 dakika içinde işlem tamamlanabiliyor. Ameliyata ihtiyacı ortadan kaldıran bu iple yüz germe işlemi, son dönemde oldukça ilgi görüyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Ultra V Lift yüz germe kimler için ideal?

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için ideal.

Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan kişilere uygulanıyor.                                                                                                                                                                                                                               Uni Cog yüz asma kimler için uygun?

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Yüzünde çok düşük miktarda yağ dokusu bulunan kişiler için uygun. Çok ince, çok hassas, çok gevşek dokulu bir deriye sahip kişilere rahatlıkla uygulanıyor.

Büyük derecede elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış cilde ve de derinleşmiş, yerleşmiş çizgi ve kırışıklıklara sahip kişiler için ideal.

Yaşı daha büyük veya daha fazla elastikiyet kaybı ve çok derin kırışıklıkları olanlar icin ise farklı ameliyat iplikleri ile asma işlemi daha iyi sonuçlar veriyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nasıl gerçekleştiriliyor?

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Tırtıklı poliproplen veya intradermal iplerin, tünel tekniği ile derinin en üst yüzeyinin hemen altına girilip yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşiyor. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler oluşturuluyor ve ipler hafif zigzag hareketleriyle yerleştiriliyor. Bu sayede dokuya daha sıkı tutunmaları sağlanıyor.

İple yüz asma işlemi lokal anestezik kullanılarak gerçekleştiriliyor ve işlem sonrasında yatmaya gerek olmuyor.İple yüz asma işleminin faydaları

Geleneksel yüz germe operasyonuna göre iple ameliyatsız yüz asma işleminin birçok faydası arasında en başta kısa bir sürede uygulanmasını, hızlı iyileşme sürecini ve uygun fiyatlı olmasını sayabiliriz.

Birçok kadın ve erkeğe daha sıkı ve daha genç görünen bir cilde hızlı ve kolay şekilde sahip olma fırsatını veriyor. Genel anesteziye gerek duyulmadan yalnızca lokal anestezi ile gerçekleştirilmesi sayesinde bilinciniz tamamen açık olacak şekilde tüm işlemi görebilir, işlemi uygulayan doktorunuz ile konuşabilir ve tam olarak şikayetçi olduğunuz noktaları söyleyebilirsiniz.

Aynı zamanda açık cerrahi operasyon sonrasındaki gibi haftalarca geçmeyen, çok yoğun yara izleri, şişlik ve morluklar yerine yalnızca iğnelerin kıl köklerine gizlenmiş minik izleri kalıyor ve çok kısa sürede bunlar da geçiyor.                                                                                                                                                                                                                                   Güvenli mi?

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirilirse evet, oldukça güvenli. Ultra V Lift yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde baska bir problemle karşılaşılmıyor. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO denen ameliyat iplikleri. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılıyor.

Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımıyor.

İyileşme ve günlük hayata dönme süreci

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Çoğu hasta uygulama sonrasında günlük aktivitelerine hemen dönüyor. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılması tavsiye ediliyor. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekiyor. Bu 3 haftanın sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirebilirsiniz.

İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması öneriliyor. Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeyde, işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir. İşlemin sonrasındaki ilk günde başı kaldırmak ve yüksekte tutmak, şişlikleri azaltmaya yardım ediyor.

Ciltteki gençleşme işlemin hemen ardından kısmen farkediliyor. Cilt dokusundaki ipler, cildin doğal kolajen formasyonu giderek etrafını sararak güçlenmelerine ve ilk altı ay boyunca etkisi kalıcı olarak devam edecek bir lift oluşturmaya yardım ediyor.

Yan etkileri var mı?

Ameliyatsız yüz asma tekniği hakkında her şey!Risk veya komplikasyonlara rastlama olasılığı sıfıra yakın denecek kadar nadir.

Komplikasyon veya yan etkiler yalnızca kısa süreli sonuçlardan olabilir ve eğer işleminiz uzman bir doktor tarafından uygulandıysa işlemden çok kısa bir süre sonra kaybolur. Ayrıca iple yüz asma işlemi tamamen tersine çevrilebilir bir teknik ve ihtiyaç duyulur ise işlemden bir ay sonrasına kadar rahatlıkla çıkarılabiliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,594 saniyede oluşturuldu.