Aşk mesajlarına indirim

ask msjİZMİR’in Torbalı İlçesi’nde, cep telefonunda başka erkekten gelen aşk mesajını görünce eşi R.M.G.’yi yüzünden ve vücudundan 17 bıçak darbesiyle yaralamaktan ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan A.G., cep telefonunda gördüğü aşk mesajı nedeniyle ceza indirimi uygulanınca, 8 yıl 9 ay hapse çarptırıldı.

Olay geçen yıl aralık ayında Cumhuriyet Mahallesi, Barış Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre A.G., iki yıl önce evlendiği eşi R.M.G’yi cep telefonundan sık sık başka erkeklerin araması ve son olarak, bir erkek tarafından aşk kaçamağı içerikli mesaj gelmesi üzerine çılgına döndü. Bıçağı kapıp, eşini yüzünden ve vücudunun 17 yerinden yaraladı. Kendisi de yaralanan A.G. tutuklandı, hakkında dava açıldı.

İzmir Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Eşini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada son kez hakim önüne çıkan A.G.şunları söyledi: “Eşimle olaydan iki yıl önce evlendim. Son zamanlarda evliliğimizde bazı sıkıntılar vardı. Kendisini kim olduğumu bilmediğim erkekler sık sık aramaya başladı. Cep telefonunu kontrol edince aşk mesajlarına rastladım. Ben TIR şoförü olarak çalışıyorum. Sık sık şehir dışına çıkmaktayım.

Bir gün eşimin çalan telefonunu açtım. Karşıma M. isminde bir erkek çıktı. Benim sesimi duyunca kapattı. Eşime bu kişinin kendisini niye aradığını sordum, “Kendisiyle daha önce bir süre arkadaşlık yaptım” diye cevap verdi. Eşimi görüşme yapmaması için uyardım. Bizim kazancımızla alamayacağımız şeyler aldığını, zarflarda kendisine para geldiğini gördüm. Hatta bir keresinde zarfı eşimin kardeşi kendi vermişti. Eşim, belediyede çalışan Y.B. ile duygusal aşk yaşadığını, onun parasını almak için bu rolü oynadığını, beni sevdiğini söyledi. Ben ayrılmak istedim, ancak eşim ayrılmak istemedi. Bırakırsım ortada kalacağını söyledi.

Bir daha yapmaması için uyardım. Son zamanlarda harcamalarında yine artış oldu. Bana karşı tavırları değişti. Y.B. ile görüşmelerinini devam ettiğini öğrendim. Aramazıdaki kavganın daha fazla büyümemesi için otele gidip yerleştim. Bana boşanma davası açtığını öğrendim. Bu konuyu konuşmak istedim, kabul etmedi. Minibüsle eve doğru giderken, Y.B.’nin otomobilnde eşimi gördüm. Aşağıya inip, onları yakalamaya çalıştım. Beni görünce kaçtılar. Eve gittim. Eşimin cep telefonunda Y.B’nin attığı ‘Bugün öğlen kaçalım mı’, eşimin de ‘Kaçalım’ yazdığı mesajları gördüm. Bana Y.B., ile ilişkisi olduğunu, benim verdiğim paranın kendisine yetmediğini söyledi. Bana, bu kişiyle yattığını, birlikte olduğunu anlattı. Bu sözler üzerine kendimi kaybettim. Bıçağı alıp rastgele eşime vurmaya başladım. Bana ‘Pezevenksin’ dedi. Kendisini öldürmek gibi bir kastım yoktu. Böyle yaptığım için çok pişmanım” dedi.

R.G., ise eşinin yalan söylediğini, hiçbir erkek ile birlikte olmadığını ve sadece çalıştığı işyerinden, bu erkeklerle tanıştığını söyledi. R.G., “Eşim çok kıskanç birisi. Kendisiyle ikinci evliliğimi yaptım. Bahsettiği erkelerle sadece müşteri ilişkim var. Kendileriyle cinsel ilişkiye girmiş değilim. Son 5 aydır eşimle aramızda tartışmalar baş göstermişti. A.G., evi sadece otel olarak kullanıyordu. Karı koca hayatı yaşamıyorduk. Y.B., bana yardımcı oldu. Annemin hastalığını anlatıyordum. Ben kendisine samimiyetten dolayı ‘Aşkım canım’ gibi sözlerle mesaj gönderiyordum. Kendisi de aynı şekilde cevaplar yazıyordu. Zarf içerisinde para geldiği yalan. Eşim, evliliğimiz boyunca çalışmadı, kendisine ben baktım. Sağ olduğuma inanamıyorum. Kendisinden şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti yargılama sonunda eşini öldürmeye teşebbüs eden A.G.’ye son sözünü sordu. A.G. “Çok pişmanım. Kendimi bir an kaybettim” dedi. Mahkeme heyeti sanığı önce ömürboyu hapis cezası verdi. Eşinin cep telefonunda gördüğü mesajları indirim nedeni sayıp, cezasını 8 yıl 4 aya düşürdü. Ayrıca, olayda kullanıdığı bıçak nedeniyle de 5 ay ceza verilen A.G. toplam 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. R.M.G.’nin avukatı kararı temyiz edeceklerini söyledi. R.M.G.’nin açtığı boşanma davası ise henüz sonuçlanmadı.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,431 saniyede oluşturuldu.