Aşkı ne kadar tanıyorsunuz?

Aşkı ne kadar tanıyorsunuz?

Çok başarılı bir aşık olabilirsiniz fakat bu aşkın kimyasını çözdüğünüz anlamına gelmez. Çünkü daha bilmediğiniz birçok şey olduğuna emin olabilirsiniz.

İşte gerçekler!

Dünyada, bir yerlerde ruh eşinizin ya­şadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sırf ruh eşini bulma düşüncesinden dolayı birçok kadın ilişki değil, ilişki stresi yaşamaya mahkum. Aşkı ne kadar tanıyorsunuz?Aylarca sevgililerini türlü testlerden geçirip onun ‘diğer yarıları olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar. Halbuki bu çabalar anlamsız ve yersiz. Bir kere şöyle düşünün: Yıllar geçtikçe insan olgunlaşıyor. Hayattan beklentileri deği­şiyor, insanlardan ve aşklardan beklenti­leri de. Yani 20 yaşındaki Beyaz Atlı Prens hayalimizdeki bazı özelliklere sahipse, 30 yaşında onda başka özellikler aramaya baş­larız. Karşınıza krite rlerinizin çoğuna uyan biri çıkarsa, sırf bir iki kriterde sınıf­ta kaldığı için ondan vazgeçmeyin. Kafa­nızdaki portreye dört dörtlük uyan biri olabilir de, olmayabilir de. Elinizdeki ger­çek sevgiliden, boş hayaller için sakın vazgeçmeyin.
İlk görüşte aşk

Şarkılarda, aşk romanlarında, arkadaş sohbetlerinde, çok tartışılan bir konudur ilk görüşte aşk. Peki, siz buna inanıyor musunuz? Hayvanlardan yola çıkarsak; hayvanlarda bir çiftleşme zamanı olduğunu herkes bili­yor. O dönem sona ermeden türün her bireyi kendine uygun bir eş bulmak zorunda kalıyor. Bu çiftleşme, daima olması gerektiği zaman meydana geliyor. Yani bir anda birleşiveriyorlar. İnsan beyni de aşağı yukarı aynı şekilde programlandığına göre insan da bir anda birine aşık olabilir.
Birliktelik

Birine aşık olduğunuzda, günün 24 saatini onunla geçirmek istersiniz değil mi? Ne olur, aşkınızın kalıcılığı için kendinizi frenleyin. Neden mi? Çünkü birbirini seven iki insan ayrı kaldığında beyin ‘dophamin’ ve ‘norapineprin’ denilen ve aşkı olumlu etkileyen bazı kim­yasal maddeler salgılar.” Yani, çarşamba günü birlikte olduysanız, perşembe akşa­mını ayrı geçirin. Böylece, hafta sonu buluşmanız çok daha sıcak ve ateşli olacaktır.
Erkek ve kadın

Hep kadınların aşkta hızlı davrandık­ları düşünülür, ama gerçek öyle değil. Er­kekler kadınlardan daha çalılık aşık ola­bilir. Erkekler görsel uyarıcılara hızlı şekilde yanıt verir, gözlerine hitap eden kadınlara karşı daha kolay duygular besleyebilirler.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,445 saniyede oluşturuldu.