Ayakkabı tercihi kadınların kişiliğini yansıtıyor!

Fransız psikologlar kadınların kişilikleriyle seçtiği ayakkabılar arasında bir bağ olduğunu keşfetti. İşte Psicologia e Salute isimli dergide yayınlanan araştırmanın sonuçları…
Araştırmayı yürüten uzmanlar düşük özgüven nedeniyle bir şekilde diğerlerinden “yukarıda” olmak isteyen kadınların ne kadar yükseklikte ayakkabılar tercih ettiğini belirleyecek bir ölçek önerdiler. 

Yüksek topuklu ayakkabılar aynı zamanda rekabete, gösterişe ve dişiliğini göstermeye eğilimi olan kadınlar tarafından da tercih ediliyor.

Sivri topuklu ayakkabılar genellikle öz güveni yüksek ve enerji dolu kadınlar tarafından giyiliyor. Bu kişiler çekicilik, kolay fark edilme ve kadınsılığa önem veriyor.

Alçak dolgu topuk tercih eden kadınlar doğaları gereği rahat, yumuşak ve değişken olarak tanımlanıyor. Bu kadınlar iş birliğine sıcak bakan ve konuşmaktan zevk alan kişiler olarak tarif ediliyor.

Yüksek dolgu topuk tercih edenler ise psikologlara göre kesinlikle güvenilir, katı ve görüşünü savunacak cinsten kişiler. Aynı zamanda zor zamanlarda da tahmin edilemez bir tavırları oluyor.

Pratik ve romantik kadınlar platform ayakkabıları tercih ediyor, ve psikologlar bu kadınların oldukları gibi davranmaktan çekinmediğini belirtiyor.

Erkek tarzını yansıtan kısacık topukları tercih edenler ise genellikle ne istediğini bilen ancak depresyona girme eğilimi bulunan kişiler.

Spor modellerden vazgeçemeyenler ise makalenin yazarına göre dürüst ve iletişim yönü kuvvetli kadınlar. Ancak bu kişiler de genellikle muhafazakar ve değişime kapalı kişiler olarak tanımlanıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,516 saniyede oluşturuldu.