Aynada burnunuzu kaldırıyor musunuz?

Aynada burnunuzu kaldırıyor musunuz?
Yapısal ya da yaşlanmaya bağlı olarak görülen burun ucu düşüklüğü sık görülen bir durumdur. Bu nedenle de burun estetiğinin en önemli noktalarından biridir. Nefes alma fonksiyonlarını önemli ölçüde etkileyen burun ucu düşüklüğü, görüntüyü de aynı oranda olumsuz Aynada burnunuzu kaldırıyor musunuz?etkilediğinden özellikle kadınların en çok estetik yaptırmak istediği yerlerden biridir. Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, burun ameliyatlarından artık korkutulmaması gerektiğini belirtti ve burun ucu kaldırma (lifting) işlemi ile ilgili bilgiler verdi.

Burun ucu yaş arttıkça düşer. Burun ucu, kıkırdaklarının zayıflaması yanında diş kayıpları ve üst çene kemiği zayıflıkları bu düşmede etkili olur. Bu nedenle burun ucu düşüklüğü yaşlı yüzün özellikleri arasında yer alır.Aynada burnunuzu kaldırıyor musunuz?

liftingÇoğu kişi burun ameliyatından çekinir. Morarmalar, burun alçısı, tampon, yüzde değişiklikler ve çıkabilecek sorunlar bu korkunun başlıca sebepleri… Burun ucu lifting, lokal anestezi altında tek burun deliği içinden yapılan ve kalıcılığı olan bir işlem olarak giderek popüler oluyor. İşlem sırasında burun ucu daha zarif hale getirmekte mümkün. Üstelik işlemden hemen sonrasında kişinin günlük yaşantısına devam etmesi de mümkün. Görünen bir dikiş yoktur.Aynada burnunuzu kaldırıyor musunuz?

Tek burun deliğinde içeride olan dikişler bir süre sonra erir. Çoğu zaman pansuman bile yapılmaz bazen burun ucuna bant yapıştırılır. İşlem CS askı olarak bilinen burun önünde bulunan kıkırdak ile septum adı verilen kıkırdak arasındaki bağlantı açısının değiştirilmesi prensibine dayanır.Aynada burnunuzu kaldırıyor musunuz?

Burun ucu askılama yöntemine göre anatomik yapıları koruma, dikkate alma ve kalıcılık gibi artıları vardır.
İşlemin bu önemli avantajları yanında bir kaç küçük dezavantajı da vardır. Bazı aşırı düşük burunlarda yeterli gelmeyebilir, bu durum da ek işlemler gerekebilir. İşlemden bir süre sonra biraz daha kalkık istenme durumunda kolayca rötuş yapılabilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,346 saniyede oluşturuldu.