Aynı iş yerinde çalışan eşler…

 

Erkek ve kadınlar her ne kadar birbirlerini severek evlenseler de bir süre sonra aralarında gerçekleşen kavgalar, anlaşmazlıklar bu sevgiye zarar veriyor ve sonucunda boşanmalar ve ayrılmalar meydana geliyor. Özellikle kavgaların ardından olanları düşünecek kadar zamanları olmayanların bu konuda daha riskte oldukları biliniyor. Zira serinkanlı olarak gerçekleştirilen pek çok düşünme kavganın tatlıya bağlanması ile sonuçlanabiliyor.

Aynı iş yerinde çalışan eşler...Ancak aynı iş yerinde çalışan eşler sürekli olarak birbirlerine yakın olduklarından dolayı serinkanlı olmak çok daha zor hale geliyor ve bu nedenle evde yaşanan gerilimler iş yerinde de yaşanmaya devam ederek evliliğin çürümesine neden oluyor. Özellikle eşlerin birbirlerine inat edecek şekilde davranmaya çalışmaları, iş yerlerindeki pozisyonlarını kullanarak diğer tarafı ezmeye çalışmaları gibi çocukça davranışlar neticesinde aynı iş yerinde çalışmak giderek bir dezavantaj haline geliyor.

Kavgaların yanında, özellikle işyerinde ast üst ilişkisi bulunan çiftler, birbirlerinden aldıkları işlerine dair emirleri kişisel bir hakaret olarak görebiliyor ve iş ile özel hayatı birbirine karıştırabiliyorlar. Bu düzenin eve taşınması ise sağlıksız bir aile hayatına sebep oluyor.

Aynı iş yerinde çalışan kadın ve erkeklerin yaptıkların büyük hatalardan bir tanesi de eve gittiklerinde de işlerinden bahsetmeleri ve iş yaşamını evlerine getirmeleri. Bir süre sonra iletişimin sadece iş sohbetlerine döndüğü bu sağlıksız durumdan kaçınmak için iş hayatınızın dışında ilgi alanlarınız, hobileriniz veya sevdiğiniz şeylerin olması gerekiyor. Eşlerin sürekli olarak kafalarında iş düşüncesi ile yaşamaları birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olduğu kadar kendi hayatlarından da sıkılmalarına neden olacaktır.

Yaşanabilen sorunlardan bir diğeri ise iş yerinde eşlerden birinin arkadaşlarıyla birlikte oturmaya, konuşmaya daha yatkın olması nedeniyle karşılaşılan kıskançlıklardır. Aslında oldukça sağlıklı olan bu durum hem eşlerin birbirinden sıkılmasını önler hem de işyerinde sosyalleşmek de insan ruh sağlığı için gereken ihtiyaçlardan bir tanesidir. Eğer eşiniz öğlen yemeklerinde, iş aralarında arkadaşları ile konuşmaktan keyif alıyorsa siz de bunu deneyebilir ve gereksiz gerginliklerin önüne geçebilirsiniz.

Sizin de anlayabileceğiniz gibi bütün anlaşmazlık ve sorunların temelinde serinkanlı olamamak, gereksiz kıskançlıklar ve iletişim kalitesinin düşmesi yer alıyor. Sorunlara odaklanmak yerine eşinizle daha keyifli vakit geçirmenin yollarını ararsanız pek çok sorunun üstesinden çok daha kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,517 saniyede oluşturuldu.