Bacak bacak üzerine atmanın zararları…

Bacak bacak üzerine atmanın zararları, bacak bacak üstüne atmak, bacak bacak üstüne atmak günah mı, bacak bacak üzerine atmak

Günlük yaşam içerisinde bazen farkında bile olmadan bacak bacak üzerine atar ve bu şekilde saatlerce kalırız. Konu ile ilgili araştırmalar yapan uzmanlar, bu durumun çeşitli rahatsızlıklara yol açabildiğini ve bacak bacak üstüne atarak saatlerce hareketsiz kalınmasının doğru olmadığını söylüyorlar, Peki bacak bacak üzerine atmanın zararları tam olarak nelerdir? Gelin bu konu ile ilgili detaylara birlikte bakalım…

Bacak Bacak Üstüne Atmak Zararlı

Merkezi Malezya’da bulunan ve Çin genelinde de faaliyet gösteren M.J. Sağlık Yönetimi Merkezi adlı kuruluşun raporunda, bacak bacak üstüne atmanın kan akışını engellediği, buna bağlı olarak kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması ve skolyoz (omurgada anormal eğrilik) gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verdiği bildirildi.

Bacak Bakımı

18 bin 61 kişiye uygulanan anket sonucunda yayımlanan raporda, modern toplumun standart alışkanlıklarının insan sağlığına etkileri araştırıldı.

Yaşlıların uyandıktan sonra tansiyon aniden düştüğü ve muvazene kaybına neden olduğu için yataktan hemen kalkmamaları önerilen raporda, yaşlıların uyandıktan sonra en az üç dakika daha uzanarak beklemeleri ve yavaş bir şekilde yataktan doğrulmaları istendi.

Araştırma sırasında tuvalette çok fazla kalmanın zararı da incelenirken, tuvalette kitap okumanın hemoroid ve kabızlığa davet niteliğinde olduğu ve bağırsaklarda tembelleşmeye neden olduğu saptandı.

Ayrıca çay ve kahvenin aşırı sıcak tüketimi, bilgisayar ekranına üç saatten fazla bakma, ofislerde devamlı oturarak çalışma ve az su tüketimi gibi modern toplumun alışkanlıklarının da değerlendirildiği rapor, bu “sağlıksız alışkanlıkların” ölüm nedenlerinde yüzde 50’lik bir orana sahip olduğunu ifade ediyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 1,327 saniyede oluşturuldu.