Baş Ağrısını Hafife Almayın…

 

Ansızın gelen ve yarattığı etki ile fazlasıyla can sıkabilen baş ağrılarını gelip, geçiyor diye hafife almayın ve bu ağrıların nedenlerini mutlaka araştırın . Nasıl olsa ilaç tedavisi ile geçiyor diyerek üzerine gitmediğiniz baş ağrılarının beyin kanserinin habercisi olabildiğini bilmeli ve baş ağrılarının nedenini mutlaka araştırmalısınız.

Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Nöroşirurji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz Çokluk, yaptığı açıklamada, diğer organlarda olduğu gibi insan organizmasının merkezini oluşturan ve her şeyi kontrol altında tutan beyinde de kanser görülebileceğine işaret etti.

Beyin kanseri görülmesinin nadir bir durum olmadığını söyleyen Çokluk, beyinde iki çeşit kanser görülebileceğini belirterek, ”Bunlardan birisi, beyini oluşturan hücrelerden kaynaklanan kanser tipleri, diğeri ise vücudun diğer bölgelerindeki kanserin beyine yayılmasıdır” dedi.

Diğer kanser çeşitlerinin beyine yayılması olayına ”metastaz” adının verildiğini ifade eden Çokluk, kan yoluyla yayılan kanserlerin büyük çoğunlukla beyine de yayıldığını vurguladı.

Beyin tümörlerin fark edilmesinde baş ağrılarının ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Çokluk, ”Hastalar daha önce hissetmedikleri baş ağrısından şikayet ederek doktora başvururlar. Aniden hissedilen baş ağrıları beyin kanserinin habercisi olabilir.”

Hastalığın, bulantı kusma, iştahsızlık ve vücudun bir tarafında güçsüzlük gibi belirtileri de olacağına dikkat çeken Çokluk, kesin teşhis için ileri tetkikler gerekeceğini sözlerine ekledi.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,400 saniyede oluşturuldu.