Başarılı kadınların 10 özelliği…

Başarılı kadınların 10 özelliği…
Başarının sırrı nedir sizce? Cevabı bulmak zor ama başarılı kadınların sahip olduğu ortak özellikler cevabı bulmamızda bize yol gösterebilir.

Herkesin başarı anlayışı ve başarılı olmak istediği alanlar çok farklı. Ancak başarıya giden yolda atılan adımlar hep aynı ve bu nedenle de başarılı insanların bazı ortak noktaları var.

Başarılı kadınların 10 özelliği...Herkesin hayranlık duyduğu, başarılı kadınların hayatlarını incelediğimizde bu ortak özellikleri daha net görebiliyoruz. Bu özellikleri öğrendikten sonra kendi hayatımıza adapte ederek, başarıya daha da yakın olabiliriz.

İşte kariyer yaşamınıza ilham verebilecek başarılı kadınların ortak özellikleri ve bunları hayatınıza adapte etmenin yolları…

Risk almaktan korkmazlar

Sürekli güvenli adımlar atmaya çalışmak, plansız hareket etmemek ve risk almaktan korkmak hiç başarılı kadınların özellikleri değil! Risk almaktan korkmak sadece yerinizde saymanıza neden olur. Bu yüzden bazen risk almak aslında başarının anahtarı olabilir.

Yaptıkları işe tutkuyla bağlılar

Bir işi tutkuyla yapmak başarıya ulaşmak için en önemli adımlardan biri. Yaptığınız işi sevmediğinizde motivasyonunuz da düşüyor doğal olarak. Motivasyonsuz yapılan işlerin de kısa vadede başarıyı getirmesi oldukça zor. Bu nedenle tavsiyemiz, ilk olarak gerçekten sevdiğiniz işi bulun.

Başarılı olacaklarına inanırlar

Başarılı kadınların 10 özelliği...Başarılı kadınlar fikirleri ya da istekleri ne kadar imkansız görünürse görünsün, başaracaklarına inanırlar. Her durumda kendilerine olan inançlarını kaybetmezler. Siz de başarılı bir kadın olmak istiyorsanız, kendinize olan güveninizi ve başaracağınıza dair umudunuzu asla kaybetmeyin.

İnsanlarla sağlam ilişkiler kurmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler

Geniş ve sağlam bir sosyal çevre, başarılı kadınların hayatlarındaki vazgeçilmezlerden biri. Arkadaşlık ilişkilerinizi sağlam tutmak ve çalıştığınız yerlerde yeni arkadaşlıklar kurmak size sadece aktif bir sosyal hayat sağlamakla kalmaz aynı zamanda kariyerinizde ilerlemenize de yardımcı olur.

Sorunlu ilişkiler yaşamazlar

Başarılı kadınlar doğru ilişkinin ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Zaten erkek ya da kadının partneri tarafından desteklenmesi başarılı olmayı sağlayan en önemli etkenlerden biri. Elbette kabul edelim, yalnız ve başarılı bir kadın olmak da mümkün. Ama yalnız olmak, sorunlu bir ilişki yaşamaktan her zaman daha iyidir. Unutmayın, sorunlu ilişkiler başarının önüne koyulmuş bir engeldir!

Mutlaka kendilerine vakit ayırırlar

Başarılı kadınların 10 özelliği...Araştırmalar kadınların ev işleri ya da çocuk bakımı gibi sorumlulukları önlerine bir engel olarak koyduklarını gösteriyor. Ancak başarılı kadınlar kendilerine vakit ayırmalarının ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Arada bir iş stresinden, ev işlerinden, çocukların sorumluluklarından uzaklaşıp yalnız kalabileceğiniz yarım saatin başarınızda ne kadar etkili olacağına inanamayacaksınız. Bu yüzden bu hafta toplantıları, aile yemeklerini ya da arkadaş buluşmalarını planlarken takviminizde kendinize de yer ayırmayı unutmayın.

Yapılacaklar listesinin asla bitmeyeceğinin farkındalar

Bazen her şeyi aynı anda yapamayacağınızı kabullenmek, işleri kolaylaştırır ve daha üretici olmanızı sağlar. Yapmakta zorlandığınız işlerden ya da sorumluluklarınızdan kurtulmak zor olsa da sonunda sizi özgürleştirir.

Başarısızlığı bir son olarak görmezler

Herkesin hayatında başarısızlığa uğradığı zamanlar oluyor. Bundan tamamen kaybettiğiniz ya da artık sonsuza kadar başarılı olamayacağınız sonucunu çıkarmamanız gerekiyor. Çünkü başarılı kadınlar da asla bu sonucu çıkarmıyor. Başarısızlığın bir son değil, aksine başarıya giden basamaklardan biri olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bu nedenle başarısız olduğunuzda, vazgeçmek yerine denemeye devam etmelisiniz.

Mükemmeli aramazlar

Başarılı kadınların 10 özelliği...Araştırmalar mükemmeli aramanın zaman ve enerji kaybı olduğunu gösteriyor. Başarılı kadınlar da bunun farkında! Her şeyin mükemmel bir şekilde yapılamayacağını kabullenmek, kariyer yaşamında çok önemli. Başarılı kadınlar sadece kendilerinin değil, çevrelerindeki insanların da mükemmel olamayacaklarını ve hatalar yapabileceklerini kabulleniyorlar. Tavsiyemiz hatalarınızla ve eksikliklerinizle de başarılı olabileceğinizin farkına varmanız yönünde.

Egzersiz yaparak mutlu olurlar

Birçok başarılı kadının günlük programında egzersiz var. Bu düzenli egzersizlerin amacıysa zayıflamak değil; stresten kurtulmak ve enerji depolamak. Egzersiz mutlu olmak için yapılacak en basit şeylerden biri. Sadece sabahları yürüyüş yapmaya başlayarak mutlu ve başarılı bir kadın olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,493 saniyede oluşturuldu.