Bekârlar daha fit!

Stockholm Karolinska Enstitüsü bekârların kendilerine daha fazla baktığını ve vücutlarının daha şekilli olduğunu ortaya çıkardı.
Konu sağlığa geldiğinde araştırmaların çoğu mutlu bir evliliğin iyi bir şey olduğunu vurgular. Ancak Stockholm Karolinska Enstitüsü tarafından yapılan son bir araştırma evliliğin fiziksel görünüş için o kadar da iyi bir şey olmadığını iddia ediyor.

3 yıl boyunca 9,000’den fazla yetişkin bireyi inceledikten sonra araştırmacılar evli olan çiftlerin fiziksel yapılarından düşüş yaşadığını gözlemledi. Diğer taraftan ise boşanan erkeklerin ve kadınların kendilerine daha iyi baktığını ve vücutlarını daha şekilli bir hale getirmeyi başarabildiklerini ortaya çıkardı.

Üzerinde biraz kafa yorduğunuzda aslında gayet mantıklı bir sonuç ortaya çıkıyor. Çok fazla olmasa da evliliğin ardından herkes kendini biraz bırakır. Neticede flört dönemi geçtiğinden ve biraz da “beni beğenen beğenmiş” düşüncesi alttan alta beyninizi işgal etmeye başladığından vücudunuz estetiğini kaybediyor.

Ancak elbette evli ve bekâr çiftler arasındaki fark o kadar da abartılacak seviyede değil. Ancak bir fark olduğu da aşikâr. Araştırmacıların önerisi ise başınızın bağlı olması sizi spor salonuna gitmekten ya da beslenmenize dikkat etmekten alıkoymamalı.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,506 saniyede oluşturuldu.