Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin…

Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin…

Diyet yapsanızda yapmasanızda söyleyeceğimiz tavsiyelerle beslenme alışkanlığınızı değiştirebilir ve bu sayede kilonuzu koruyabilirsiniz

Diyet yapsanızda, yapmasanızda söyleyeceğimiz tavsiyelerle beslenme alışkanlığınızı değiştirebilir ve bu sayede kilonuzu koruyabilir ve kilo verebilirsiniz.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin...İşlenmiş ürünlerle vedalaşma vakti geldi. Çünkü bu ürünlerde yüksek sodyum ve karbonhidrat bulunur. Makarnaya dayanamayanlardansanız eğer kepekli makarna tercih edebilirsiniz.

Tuz yerine baharatlarla yemeği tadlandırmaya başlayın. Böylece hem yemekleriniz lezzetini kaybetmesin hem de siz sağlığınızı.

Sofranıza tereyağı ve ekmek yerine zeytin yağı, kekik ve ekmek koyabilirsiniz. Böylece hem kilo almayacaksınız hem de sağlıklı beslenmiş olacaksınız.

Yiyeceklerinizi kızartmayın. Onları fırınlamak veya haşlamak çok daha faydalı olacak. Hem lezzet açısındanda yine bir kaybınız olmayacak.

Eğer diyet yapıyorsanız bu diyet listesinde balık ve tavuğun miktarını arttırmanızda hiç bir sakınca yok. Bu besinlerde daha az yağ bulunur ve balıkta bulunan omega pek çok faydasının yanında kolestrol kontrolü dengeler. Kırmızı eti azaltın. Çünkü kırmızı ette bulunan yağ uzun vadede damar tıkanıklıklarına sebep olur.

Sebze ve meyveleri en taze bulabileceğiniz pazar ve manavlardan alışveriş yapmaya dikkat edin. Bunu bir alışkanlık haline getirin.

Tatlı ihtiyacınızı olabilediğince taze meyvelerden karşılamaya çalışın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,548 saniyede oluşturuldu.