Bir saç stiline 3 farklı görünüm…

Bir saç stiline 3 farklı görünüm…

UZUN VE KATLIYSA

Stilist Frederic Fekkai, “Molly’nin saç kesimi gibi bir tarz doğal olarak hareketlidir. Bu da saça esneklik sağlar” diyor. Bir saç stiline 3 farklı görünüm...Eğlenceli dalga şekillendirici bir saç spreyini ıslak saçlarınıza uygulayıp bir yandan kuruturken diğer yandan elinizle şekil verin. Daha sonra bir saç bandı takın ve saçınızı bandın arkasından geçirin, hacim veren bir spreyle köklerini sabitleyin. Fönün sıcak havasını saçlarınıza tutarak dolgunluk yaratın.

Fekkai, bunun hafta sonu kullanmak için harika bir seçenek olduğunu belirtiyor. Havalı örgü bu büyüleyici stil biraz karışık gözükse de Fekkai’ye göre, dağınık olmayan, natürel bir havası var. Saçınızın bir parçasını omuzlarınıza doğru yatay bir biçimde örmeye başlayın. İlerledikçe daha fazla tutamı bu örgüye katın. Devam ettikçe örgüleri daha gevşek bırakın. Boynunuza ulaştığınızda saçı bir yöne doğru çekin ve firketelerle iyice tutturun.

Düz tutamları şekillendirici jöleyi nemli saçınıza sürün ve yuvarlak bir fırçayla kurutun. Saçınızı ortadan ikiye ayırın ve her iki taraftan da birer tutam saçı arkaya doğru bükerek yatırın. Büktüğünüz bu saç tutamlarını firkete ile görünmeyecek şekilde tutturun. Fekkai, bugörünümü şık davetlerde olduğu kadar gün içinde de rahatlıkla kullanabileceğinizi belirtiyor.

KISA VE DÜZSEBir saç stiline 3 farklı görünüm...

Dunst’ın saç stilisti Oscar Blandi,”Kristen’ın saçı ister kısa ister uzun olsun, hep hacimli bir şekilde kullanılabilecek türde bir saç” diyor. Karışık dalgalar bu canlı tarzın çok yapılı durmadığını, aksine rahat bir havası olduğunu belirtiyor.
Blandi, saçınızı kuruturken bir yandan da şekillendirici bir jöle ile yumuşatın. Daha sonra maşa ile uçlarını farklı yönlere kıvırarak rahat bir görünüm elde edin.

Balerin topuzu, ellerinizi doğal halde kuruyan saçlarınızın içinden geçirip yukarıda bir at kuyruğu yapın ve kıvırarak bir topuz haline getirin.Ardından uçlarını firkete ile tutturun. “Eğer elbise giyiyorsanız bu saç boynunuzu ortaya çıkaracaktır” diye ekliyor.

Blandi: Dağınık tapılası bukleler saçınızı vigo ile düşük kuvvette kurutun. Ardından üst tarafları maşa ile sarın. Bu işlemden sonra ellerinizi saçınızın içinden geçirip bukleleri karıştırın. “Bu tarzı, bir yemek randevusuna giderken deneyin. Çok romantik bir model” diyor.

DOLGUN VE KIVIRCIKSABir saç stiline 3 farklı görünüm...

Yana doğru bukleler bu yumuşak lüleleri elde etmek için orta boy bir maşayla saçınızın beş cm’lik tutamlarını kulağınızın üstünden başlayarak kıvırın.Daha sonra tüm saçınızı tekbir yanda toplayarak boynunuzun üst tarafından firkete ile tutturun. Saç spreyi sıkarak saçınızı sabitleyin.

İpucu: Sallantılı, büyük küpeler görünümünüzü tamamlar. Göz alıcı topuz, büyük boy bir maşa ile tüm saçınızı kıvırın. Bu işlem bitince saçı tarayarak tepenizde bir at kuyruğu yapın ve çevresine bir lastik bant takın. Daha sonra bu buklelerin her birinin uçlarını saçınıza sıkıştıracak şekilde bir topuz oluşturun. Dibini dikkatlice firketelerle tutturun. Tüm bakışların size döneceğinden emin olabilirsiniz.

Dümdüz ve ipeksi nemli saça düzleştirici krem uygulayın. Büyük, yuvarlak bir fırça yardımı ile saçınızı uçlarına doğru tarayıp kurutun. Bu seksi ve düz saçın püf noktası saç kurutma makinenizi nasıl kullandığınızla ilgilidir. Makinenizin ucunu saç tutamlarınızdan üç cm uzaklıkta tutarak köklerden uçlara doğru tararken bunu aşağıya doğru yapmaya dikkat etmelisiniz.

HAFiF VE DALGALIYSABir saç stiline 3 farklı görünüm...

Romantik bukleler İnce bir maşa ile saçınızı kıvırın. Daha sonra saçınızın içinden ellerinizi geçirerek, hafif dağınıkbir görünüm yaratın. Ortadan ayırıp yanlara serbest bırakacağınız saçınız için Paves,”Bu tarz uğraştırmadan feminen bir görüntü sağlar” diyor.

Parlak ve muhteşem, Paves’e göre bu zarif görünüm her türlü etkinlikte kullanılabilecek çok kolay bir tarz. En büyük boy fırça ile saçlarınızı kurutmadan önce mutlaka elektriklenmeyi önleyici bir sprey sıkmalısınız. Uçlarını yüzünüzün aşağı kısmında içeri doğru kıvırmanızda fayda var.

Modern ve geriye doğru bu ağırbaşlı duran modeli yaratmak için saçınızı kuruttuktan sonra alt kısımlarını bir maşa ile kıvırın. Saçlarınızın üst kısmının yarısını yukarıya doğru atarak parlak bir tokayla ya da taçla tutturun. Parlaklık veren bir serum ile yumuşatın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 133 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,478 saniyede oluşturuldu.