Botoksla birçok şikayetinizden kurtulun…

Botoks, günümüzde genç görünmek uğruna en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri. Sadece yüzümüzdeki kırışıklıkları azaltmaya yarıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Az bilinen, ancak her geçen gün yaygınlaşan başka uygulama alanları da var. İşte o alanlar , Komşunuzun ya da iş arkadaşımızın ülseriyle pek ilgilenmediğimiz, ama yaptırdığı botoksu dilimizden düşürmediğimiz bir dönem yaşıyoruz. Son zamanlarda yapılan girişimlerin en yaygını olan botoks, kolay uygulanma ve geçici efektleri ile estetiğin tamamlayıcısı olan bir enjeksiyon sistemi. Medikal Estetik Uzmanı Dr.Mustafa Karataş botoksun en yaygın şekilde alın ve göz kenarındaki çizgileri azaltma, göz çevresindeki “kaz ayakları”nı ortadan kaldırma, alnın ortasında bulunan çatık kaşı yok etme gibi özellikleriyle bilindiğini, oysa vücudun farklı bölgelerine de uygulamalar yaptıklarını ve başarılı sonuçlar aldıklarını söylüyor.

Şiş yüzünün ve dudakların sorumlusu botox değildir.

Botox yüz şişirmez ve yolda gördüğünüz ve belli bir semte özel adlandırılan akvaryumda duran Japon balıkları gibi gezen kadınları tanımlayan şey değildir yani şiş yüz ve dudakların sorumlusu botox değildir. Botox sadece alın göz kenarı çizgileri azaltma ve diğer kullanıldığı yerlerde de şişme değil aksine kasın üzerindeki cildi germe özelliği olan bir sistemdir.. Bir kasımızı hareket ettirmek için önce beyinden gelen bir emir ve arkasından oluşan bir sinyal proteinin gidip kası uyarması ile hareket başlar. Anahtar kilit modeli olarak düşünürsek sinyal proteini anahtardır ve gider kasın üzerindeki kilide oturur ve kapı açılır yani hareket gerçekleşir. Botox sisteminde botillunim toksin Type A denilen molekül kasa enjekte edilince gider. O kasın üzerindeki kilidi kapatır. Yani uyarı gelse de kilit kapalı olduğu için bir işe yaramaz ve hareket gerçekleşmez. Bu ancak 120 ila 180 gün sürer. Hareketi azalan ve açılan kasların üzerini örten ciltte buna bağlı olarak gerilir ve çizgiler azaltılır. Botox denilen sistemin etki mekanizması budur.

Masseter Kasa (çiğneme ye yardımcı kaslar) uygulanan botox yüz ovalini daha belirgin hale getiren bir uygulama. Yaşla birlikte kaybedilen yüz ovalinde hafifçe deforme olan ve kas boyutunu küçülttüğünüzde gergin bir görüntü sağlayan yeni bir işlem.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,431 saniyede oluşturuldu.