Botoks’la gözlerinizi de tedavi edebilirsiniz…

Botoks’la gözlerinizi de tedavi edebilirsiniz!
Genellikle kozmetik amaçla kullanılan botoks aslında göz hastalıklarında da tedavi seçeneklerinden biri. Bakın botoks gözlere neler yapıyor…

GÖZ SEĞİRMELERİ KONTROL ALTINA ALINIYOR

Uzun süre düzelmeyen ve hastayı rahatsız eden göz seğirmeleri ve günlük farklı problemler, düzenli botulinum uygulamaları ile kontrol altına alınabilmektedir.

Bu tür hastalıkların tedavisinde, öncelikle altta yatan başka bir hastalık olmadığından emin olduktan sonra, göz çevresine ve istemsiz kasılma bölgelerine uygulanacak olan botulinum enjeksiyonları hastanın hayatını çok daha konforlu hale getirmektedir.

GÖZ SULANMASINI GİDERİYOR

Gözyaşının yetersiz salgılandığı olgularda, gözyaşı toplama kanallarının çevresine yapılacak olan botulinum enjeksiyonları, gözyaşının gözden toplanmasını azaltacağı için kuru göz problemlerini rahatlatabilmektedir.

Ayrıca, gözyaşı kanallarında problem olan ve bu nedenle gözyaşı gözden toplanamayıp yanaklardan aşağıya taşan hastalarda da, göz yaşı bezine botulinum uygulaması ile bu şikayetler azaltılabilmektedir.                                                                                                                                                                                                                                                   GUATR HASTALIĞINDA GÖRÜLEN GÖZ BULGULARINDA ETKİLİ

Bazı guatr hastalıklarında (özellikle Graves) göz ve çevresinde çok belirgin değişiklikler oluşabilmektedir. Bu değişikliklerin en belirgini, gözlerin irileşmesidir.

Gözlerin irileşmesine katkıda bulunan en önemli sebeplerden biri, bu hastalarda üst göz kapağının normalden daha yukarıya kalkması ve göz açıklığının artmasıdır. Bu tür olgularda, göz kapağını kaldıran kasa yapılacak olan botulinum enjeksiyonu kapak seviyesini normal yerine getirebilmektedir.                                                                                                                                                                                                                           YÜZ FELCİ DÜZELENE KADAR KORNEAYI KORUYOR

Yüz felci gelişen olgularda, göz kapakları kapanamadığı için korneada kuruma ve enfeksiyon ile ülser gelişimi görülebilmektedir.

Bu gibi olgularda yüz felci geçici ise düzelene kadar, kalıcı ise, göz kapak ameliyatını gerçekleştirene kadar göz koruması için üst göz kapağının botulinum ile düşürülmesi ve korneanın korunması sağlanabilmektedir.                                                                                                                                                                                                                        ŞAŞILIK AMELİYATLARINDA DA KULLANILIYOR

Şaşılık olgularında çeşitli amaçlar ile botulinum kullanımı mevcuttur.

Felç nedeni ile gelişen şaşılıklar, bazı şaşılık ameliyatlarından sonra görülebilen problemlerin giderilmesi ve bazı şaşılık ameliyat planlamaları için uygulanan botulinum enjeksiyonları bu kullanımlara verilebilecek örneklerdendir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,537 saniyede oluşturuldu.