Boyalı Saçların Bakımı…

 

Boya görmüş saçların bakımı ayrı bir özen gerektiriyor. Aslında Saçınızın renginin kuaförden çıktığınızdaki gibi kalması büyük ölçüde kullandığınız şampuana bağlıdır. Güneşli bölgelerde belirli oranda saç renginizde solma beklenmelidir. Ancak saçınızın genelindeki aşırı solma Doğru saç bakımı ürünleriyle ve özellikle doğru şampuanla önüne geçilebilecek bir durumdur. Buna en güzel örnek bazı kuaförlerin kepek şampuanlarını ve bebekler için hazırlanmış şampuanları istenmeyen renkleri yoketmek için kullanmaları.

Aslında bazen saç renginizi korumak Denge işidir, örneğin saçlarınız aşırı kepekli ve bakır rengine boyattınız, ve gerçekten kepekleriniz için nizoral ketoral benzeri bir şampuan kullanmak zorundasınız. Bu durumda kepekleriniz için bir şampuan kullanmalı ve kepek sampuanı yüzünden solacak olan saç renginiz için bakır tonları eklenmiş bir saç bakım kremi kullanmalısınız.

Saçlarınız boyalı ise saçlarınızı her yıkadığınızda kaliteli bir saç kremi kullanmalısınız. Bunun sebebi şampuanların saçı temizlemek için saç telinin dış yüzeyini açmalarıdır. Eğer saç telleri saç kremi ile korunmazsa saç renginiz çabucak solacaktır.
Boyalı saçlarınızı korumanız için aklınızda bulunması gereken saç bakımı tavsiyeleri

Boyalı saçlar, onların zarar görmesini ve solmasını istemiyorsanız, güneşlenirken ya da yüzerken özel bakım gerektirir. Güneş ve klor dan koruyucu bir ürün kullanın ya da SÜREKLi şapka takın.
Saçlarınızı ayırırken dikkatli olun ve onları tararken çok zorlamam Aya dikkat edin.
Statik Elektrik eğer boyalı saçlarınızı çok kurutuyorsanız Problem olabilir. Saçlarınızı kuruturken onları aşırı sıcağa maruz bırakmam aya dikkat edin.

Boyalı saçları korumak zaten oldukça zahmetliyken , saçlarınızı sarıya boyattıysanız onlarla başa çıkmak çok daha zor olabilir.

Sarı saçların bakımı
Saçınızdaki nemi daha fazla azaltmamak için nemlendiricili bir şampuan kullanın.
Mutlaka her şampuanlamadan sonra saçınıza uygun bir saç bakım kremi kullanın.
Saç bakım ürününüzü kullanmadan önce saçınızdaki suyu nazikçe ellerinizle saçınızdan akıtın.
Haftada bir Saçınızı dinlendirin ve ona derinlemesine saç bakım kürleri uygulayın.
platin ve şampanya gibi buzul tonlarda gölge atılmış sarı saçların rengini korumak evde daha fazla saç bakımı ve dikkat gerektirir.

Saç bakımı hataları
Saçlara özen gösterildiği, dikkat edildiği, bakım yapıldığı düşünülerek bazen hatalar yapılır. Bu yanlışlar artık alışkanlık halini alır ve saçların sürekli olarak yıpranmasına yol açar. Ve sonunda sağlıksız saçlara sahip olursunuz. Dermatologlar yapılan bu yanlışlara, saçlardaki yıpranma, zayıflama ve kötü görüntülere dikkat çekiyor. sağlıklı ve güzel saçlar için, saçlarınızın bakımını ihmal etmemeli, aşağıdaki yanlışları yapmamalısınız.

Aşırı miktarda saç jölesi ve saç spreyi kullanımı.
Kısa zaman aralıklarıyla perma yaptırmak ve saç boyatmak.
Saçı fazla Güneş ışığına maruz bırakmak.
Saçınıza ihtiyaç duyduğundan yoğun bir saç bakımı uygulamak, aşırı miktarda saç bakım ürünü kullanmak ve saç uygulaması yapmak.
Sizi proteinden yoksun bırakacak diyetler uygulamak.
Saçları kuruyken fönlemek.
Sert fırça kullanmak ve aşırı saç fırçalamak.

Eğer saçlarınız kıvırcıksa:
Saçlarınızı yıkadıktan sonra fırçalamayın
Havlu ve fön makinesiyle saçlarınızı kurutun
Saçlarınızın kabarmaması için geriden taramayın.
Saç kremi seçerken, saç cinsi ve renginize göre seçim yapın.
Saç uçlarınız için özel bakım kremleri düşünebilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 129 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,472 saniyede oluşturuldu.