Böyle aşk görülmedi…

Konya’da felç olduktan sonra bakıma muhtaç hale gelen Rukiye Gezer, yemeğini yedirip altına bez bağlayan 14 yıllık kocasının olağanüstü desteği sayesinde hastalıkla mücadele ediyor.

Karatay Belediyesi Şefkat Evleri’nde eşiyle birlikte kalan Hacı Fetih Gezer (37), eşi Rukiye ile 15 yıl önce işçi olarak çalıştığı tarlada tanıştıklarını, bir yıl sonra da birbirlerini severek evlendiklerini söyledi.

Bu evlilikten yaşları 12 ile 5 arasında değişen 4 çocukları olduğunu belirten Gezer, “Çok mutlu bir evliliğimiz vardı. Ancak Rukiye beş yıl önce rahatsızlandı. Eşimin beyninde tümör bulunduğunu öğrendik. Bir yıl sonra da felç oldu. Konuşamaz, yiyemez oldu. Yeşil kart ile yaptırdığım tedavide doktorlar Rukiye’nin moralinin yüksek tutulması gerektiğini söyledi. O günden bu yana eşimin moralini yüksek tutmak için büyük çaba gösteriyorum” dedi.

EŞİNE BAKTI AMA ÇOCUKLARINA YETİŞEMEDİ

Eşinin rahatsızlığından dolayı, çalıştığı halı yıkama işinden çıkmak zorunda kaldığını anlatan Gezer, şöyle devam etti:
“Evimizin kirasını ödeyemeyince evden çıkartıldık. Kiralık ev tutmak istediğimde birçok şeyden habersiz haldeki Rukiye’nin rahatsızlığından dolayı bize ev vermek istemediler. Ancak bunları eşime hissettirmemeye çalıştım. Yardımseverler sayesinde bir ev kiraladık. Ancak bu sefer de bakımı zor olan eşimle ilgilenirken çocuklarımızı ihmal etmeye başladım. Bunun üzerine o zaman bir yaşında olan oğlumuzu güvendiğimiz kişi aracılığıyla bir aileye evlatlık vermek zorunda kaldık. İki çocuğumuz yatılı okulda öğrenim görüyor. Biri ise babaannesinin yanında. Yardıma ihtiyacımız olduğu anda yakınlarımız bize sırt çevirdi.”

BEBEK GİBİ BAKTIĞI EŞİ ŞİMDİ KONUŞABİLİYOR

Hastalığı süresince yıllarca eşini sırtında taşıdığını, altını değiştirip yemeğini yedirdiğini anlatan Gezer, şunları kaydetti:
“Eşimin altına bağladığım bezden ve yiyecek ekmeğimize birçok giderimizi yardımseverler karşıladı. En son hayırseverlerin desteğiyle durumumuzdan haberdar edilen Karatay Belediyesi bize sahip çıktı. Şimdi Karatay Şefkat Evleri’nden verilen bir evde oturuyoruz. Son günlerde Rukiye yapılan tedavi ve bizim desteğimiz sayesinde konuşmaya başladı. Halen sol tarafı felç olan eşimle bir çocuk gibi ilgileniyorum. Şimdi çocuklarını soruyor. Onları çok özlediği için göz yaşına boğuluyor. Konuşmaya başladığında ilk kelimesi çocukları oldu.”

HER ŞEYİ KOCAMA BORÇLUYUM”

Rukiye Gezer (31) ise artık kötü günleri geride bırakmak istediğini, bunun için çok çabaladığını bildirdi.
Kendisine bir bebek gibi bakan eşine çok şey borçlu olduğunu vurgulayan Gezer, “Beni kocam ve hayırseverler hayata bağladı. Herkes bizi terk etti. Ancak eşim ve hayırsever Mehtap teyzem hep yanımda oldu. Yavaş yavaş sağlığıma kavuşuyorum. Her şeyi moral ve motivasyonumu sürekli yüksek tutmaya çalışan, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan kocama borçluyum. Şimdi iyi bir tedaviyle ayağa kalkabileceğime inanıyorum. Fizik tedaviye gideceğim” diye konuştu.

En küçük çocuğunu 4 yıldır göremediğini ve onu çok özlediğini dile getiren Gezer, yine çocuklarıyla bir arada olacağı günün özlemini çektiğini sözlerine ekledi.

Çifte yardım eden hayırseverler ise, Hacı Fetih Gezer’in, eşine karşı ilgisi karşısında çok duygulandıklarını ve onun örnek bir koca olduğunu belirtti.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,323 saniyede oluşturuldu.