Nokia Booklet 3G!

Fiyatı da, işlemcisi de belli oldu! İşte Nokia’nın ilk netbook’unun özellikleri…

Nokia Booklet 3G netbook, piyasaya çıktığında üzerinde Windows 7 kurulu olacak. Fiyatı merakla beklenen ürünün satış fiyatı ise 575 euro (816 dolar) olacak. Bu fiyatın aracılar ve vergiler hariç olduğunu belirtelim. Piyasaya çıkış tarihi ise yılın dördüncü çeyreği içersinde olacak.

Nokia bu cihazın tüketicilere ulaştığında, aracılar sayesinde bu fiyatın altında olmasını bekliyor. Çünkü aracı dediklerimiz, ürünün üzerine kar koyup satan toptancılar değil, servis sözleşmeleriyle taksitli satış yapan cep telefonu servis sağlayıcıları. Nokia yöneticilerinden Anssi Vanjoki bunu, Almanya Stuttgart’taki Nokia World konferansında özellikle vurguladı.

Nokia Booklet 3G’nin detaylı sistem özelliklerine ve yeni açıklanan işlemcisini ise haberin bir sonraki sayfasından ulaşabilirsiniz.

Detaylı sistem özellikleri ve dedikodular!
Nokia Booklet 3G’nin sistem özellikleri şöyle: . İşlemcisi 1.6Ghz hızında Intel Atom Z530, sistem belleği 1GB ve sabit disk kapasitesi 120GB. 12 saat pil ömrü, 1.25 kilogram ağırlık, 2 santim kalınlık, alüminyum kasa, 1280×720 çözünürlükte 10 inç ekran, daha büyük ekranlara bağlantı için HDMI portu. Booklet 3G internete kendi içerisindeki dahili HSPA ile 3G mobil internete bağlanabiliyor. Kablosuz bağlantı standartı da en gelişmiş 802.11n Wi-Fi.

Dedikodulara gelince, bu netbook’un kendi içerisinde modemi olmayan bir modelinin de satışa sunulacağı söyleniyor. Sektör analizcileri Nokia’nın yeni Booklet 3G’si üzerinde yaptıkları spekülasyonlarda, bunun sebebinin de servis sağlayıcıların kendi kampanyalarını sunmak istemesi olduğunu konuşuyor. CCS Insight analizcisi Geoff Blaber, Nokia’nın sunmayı planladığı online hizmetlerin, servis sağlayıcıların sunduğu online hizmetlerle rakip olacağını, bu yüzden işleri karıştırabileceğini söylüyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,308 saniyede oluşturuldu.