Bu da Kriz Modası…

Sezonluk kullanım yerini açık, esnek, yaratıcılığı teşvik eden, pratik parçalara bırakıyor. Bir kıyafeti beş farklı şekilde nasıl giyebileceğinizi şimdiden düşünmeye başlayın. Çünkü bu tür kullanımları oldukça fazla kullanacaksınız.

Kışa özel üç koleksiyon
Kış koleksiyonlarında kötümser koleksiyonlar, iyimserler ve de gerçekçiler. İyimser koleksiyoncular hayal etmeye devam edenler, kötümserler yani koyu renkli koleksiyonları hazırlayanlar, gerçekçiler ise koşullara ayak uydurup her zamankinden daha sakin ilerleyenler olarak açıklanıyor.

Almadan önce düşüneceğiz
Çok beğenip hemen aldığınız günler geride kaldı.Almaya karar verirken iki defa düşündüğümüz için modacılar da tasarlarken iki defa düşünüyorlar. Bu nedenle daha kullanışlı kolekisyonlar tasarlıyorlar.

Kişisel zevkler ön planda
Günümüzdeki hassas dengeler, hangi kıyafeti satın alacağımıza karar verirken, trendleri değil, kişisel zevkimizi, tarzımızı ön planda tutmayı salık veriyor. Aksi takdirde hata yapmamız kolaylaşıyor.

Genç modacılara olanak sağlanıyor
Büyük markalar artık gençlere büyük işler teslim etmeye daha bir hevesli. Bu daha ucuz olduğu için değil, geleceğe yatırım yapmanın, bakış açılarına tazelik ve heyecan katmanın n kestirme yolu olduğu için.

Uzun süre kullanım önemli
Moda insanların beklentilerini öngörebiliyor. Sezonluk parçalardan çok, yıllarca (zorunlu olduğumuz için değil, onlardan bir türlü vazgeçemediğimiz için) kullanabileceğimiz parçalar, birkaç sezon keyifle giyilecek elbiseler, tepe tepe kullanılacak çizme ve çantalarla dolu.

Geleceği düşünen moda
Bazıları buna eko moda da diyor.”Sürdürülebilir” sözcüğü durumu daha iyi açıklıyor. Aklı başında tüm markalar “geleceği düşünen”, zarar vermeyen parçalar sunmak için tüm yeni teknoloji ve çevreye dost yöntemleri deniyorlar. Bu ürünleri ayrı etiketlerle satışa sunuyorlar. Duyarlı müşteriler modanın bu tavrını kesinlikle her yönüyle destekliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 165 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,433 saniyede oluşturuldu.