Bu Lezzetler Son Yemeğiniz Olabilir…

Mutfak sanatları araştırılınca ortaya ölümcül olabilecek lezzetler çıkıyor. İşte sizi öldürebilecek 10 lezzet.

Kiraz

Kirazlar.. ne kadar tatlı, ne kadar masum bir o kadar da lezzetli. Ama eğer çekirdeği herhangi bir şekilde zarar görmüşse, fazla miktarda tükeltildiğinde öldürücü olabilecek siyanür sayılabilecek prusik asit salgılıyor. Aynı şey aile üyesi olan şeftali ve erikler için de geçerlidir.

Öldürme Oranı: 4/10

Çok yemeniz gerekli – yine de aşırı doz nefes darlığı ve böbrek yetmezliğine böylece koma, havale ve solunum durmasına yol açabilir.

Mantar
İnsanlığın sağlığı için bilinen en kurnaz yiyecek mantar – “death cap” diye bilinen mantar çeşidi. Yenilebilir mantara benzerliği onu tehlikeli yapan. Yendiği zaman karaciğer ve böbrekte zarar veriyor. Neredeyse bilinen bütün mantar zehirlenmeleri bu mantarın suçu, Kutsal Roma İmparatoru Charles VI ve Roma İmparatoru Claudius’un ölümleri de dahil olmak üzere.

Öldürme Oranı: 9/10

Akıllı, kurnaz ve öldürücü olan bu mantarla oynanmaması gerekir. Bilinen panzehirler azdır. Yendiği zaman kalp krizi, aşırı kan kaybı ve pankreas yetmezliği gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

Ravent
Ravent kişe konulan bir sebze değildir ve etkiliyici büyük yapraklarıyla servis edildiğini göremezsiniz. Nedeni? Evet, zehirli. Böbrek öldüren ve taş yapan oksalik asit içerir. Eğer bunu yiyen biriyle karşılaşırsanız gülünecek bir mesele değildir bu – en çok ağrılı olan anınızı hatırlayın, üstüne biraz daha acı ekleyin, sonra daha da acı ekleyin ve daha yaklaşmadınız bile.

Öldürme Oranı: 3/10Muskat

Patates
Ürün yokedebilmedeki yatkınlığı yetmezmiş gibi, patates sizi daha zekice bir yoldan öldürebilir. Zehirli yaprak ve gövdeleri bir yana, eğer patates yeşile dönmüşse zehir taşıyordur.

Öldürme Oranı: 5/10

Yükşek ateş genelde kötü maddelerden kurtulmanızı sağlar (örn: kaynatmak) ama patates yaprağı çayı içen şanssız insanlar komaya girip ölebilirler.

Öncelikle, muskat halüsinasyon yapan bir madde. Eğer yeterince tüketirseniz, amfetamin almış gibi olursunuz ama yanında bulantı, ateş ve başağrısı da gelir. 5.6 gr yerseniz kıvranmaya başlarsınız, 8.5 gr yerseniz halüsinasyon görürsünüz. Eğer bütün bir muskatı yerseniz “muskat psikopatı” olursunuz.

Öldürme Oranı: 7/10

Muskat yüzünden ölen 2 kişi var (1908’de ve 2001’de). Yine de ölüme sebep vermesi mümkün.

Domates

Bazı şefler domates gövdelerini ve yapraklarını yemeklerinin lezzetini kuvvetlendirmek için kullanırlar ama eğer karışımda unutulursa ajitasyon ve karın ağrısı yapabilirler. Aynı şey yeşil olmamış domatesler için de geçerlidir. Yine domates çayından uzak durulmalı.

Öldürme Oranı: 3/10

Domates gövdesini ve yapraklarını bulmak için koşturucak mısınız? Sanmıyoruz.

Badem
Teknik olarak fıstık değil ama acı bademler içlerindeki 4-9 mg hidrojen siyanürden kurtulması için ön hazırlık gereklidir. Kurtulmak için ısıtın, ve canınız aşırı derecede acı badem istiyorsa Yeni Zelanda’ya gitmeyin. Çünkü orada yasakladılar.

Öldürme Oranı: 6/10

Lezzetli, tad dolu sahte fıstık acı bademler kolayca yenebilir yanında biraz siyanür ile beraber. Bu tehlike Amerika hükümetinin çiğ tüketimini sınırlayacak kadar büyük.

Elma
Bir elmayı yediğiniz zaman, sindirimde ortaya çıkan bir başka çeşit siyanür ile dolduruyorsunuz vücudunuzu. Yetişkinlerde çok nadir rastlanan bir durum olsa bile kusmanıza sebep olabilir.

Öldürme Oranı: 2/10

Baya denemeniz gerekli elmalarla.

Hint Yağı Tohumları
Hiç tohumunu görmeseniz de, hint yağı bitkisi bu yağın geldiği bitki günlük hayatımızın bir parçası. Katkı maddelerinde, tatlandırılmada ve çikolatada var. Tohumlar risin ile dolu. Risinin yarım kum tanesi kadarı bile öldürebilir sizi. Yağ olmadan önce risin çıkarılıyor böylece korkulacak birşey yok.

Öldürme Oranı: 9/10

Alışveriş çantanızda bir anda ortaya çıkacak birşey değil ama birkaç tohum ve gidicisiniz. Şaşırtıcı bir şekilde; öldürücü doz tavşanlar için 4, koyunlar için 5, atlar için 6, domuzlar için 7, köpekler için 11 tohum yeterli ama ördekler için bu 80 tohum.

Balonbalığı (Fugu)
Hong Kong’ta veya Japonya’da olanlar için leziz bir yemek olabilir ama biz ölüm fermanı diyoruz. Sipariş edebileceğiniz en tehlikeli şey. Karaciğeri, kasları, yumurtalıkları ve derisi siyanürden 1200 kat daha zehirli olan tetrodotoxin zehiriyle dolu. 3 yıl eğitim almış bir şefin dikkatli hazırlaması sizi felç ve 4 ila 6 saat içindeki ölümden kurtarabilir.

Öldürme Oranı: 10/10

Deli misiniz? Öldürücü lezzetlerin kralı bu yemek ve akşam partileriniz için değil. İnanın sonu iyi olmaz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 128 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,483 saniyede oluşturuldu.