Burnunuz yüzünüze uygun mu?

Burnunuz yüzünüze uygun mu?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, burun estetiğinin ülkemizde de en sık yapılan ameliyat olduğunu belirterek, önemli açıklamalarda bulundu.

Burnunuz yüzünüze uygun mu?Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, burun estetiğinin ülkemizde de en sık yapılan ameliyat olduğunu belirterek, “Ülkemizde coğrafi konum ve genetik dolayısı ile yüz ile uyumlu olmayan kemerli, ucu düşük, eğri ve büyük burunlara çok sık rastlamaktayız. Şayet aynaya baktığınız zaman burnunuzu beğenmiyorsanız burun estetiği için adaysınız” dedi.

Op. Dr. Ayşegül Sivri, burun estetiğinin başarılı sonucunun olmazsa olmazı doğal görünen burun olduğunu belirterek, “Şayet bir burun ameliyat sonrası doğal görünüyorsa, ameliyat olduğu belli değilse bu operasyon başarılı olmuştur. Bunun yanında burun kendi içinde ve yüz ile de uyumlu olmalıdır. Burun işlevi olan bir organdır ve bu işlevlerden en önemlisi nefes almadır. Ameliyat sonrasında burnun tüm işlevleri korunmalıdır. En önemli noktalardan birisi her burnun kişiye özel olmasıdır. Başkasında güzel duran, yakışan bir burun sizin yüzünüzle uyumlu olmayabilir. Bu sebeple kişiye özel tasarım ve tabi ki sonrasında kişiye özel operasyon yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

İyi yapılmış bir burun yüzün diğer güzel organlarını ortaya çıkarırBurnunuz yüzünüze uygun mu?

“İyi yapılmış güzel bir burun yüzün diğer güzel organlarını ortaya çıkarır. Bayanlarda burun ameliyatından sonra özelikle kaşlar, gözler, yanaklar ve dudak daha ön plana çıkmakta, erkeklerde ise bakışlar ifade kazanmaktadır” diyen Op. Dr. Sivri şunları kaydetti:

“Ameliyat öncesinde fotoğraf çekerek, photoshop programlarını kullanarak hastamızın ameliyat sonrasında yüzü ile uyumlu olan, istediği burun şeklini anlamaya çalışıyoruz ve ameliyat planımızı buna göre şekillendiriyoruz. Örneğin bazı bayan hastalarımız burun sırtındaki kavisin çok az olmasını isterken, bazı hastalarımız biraz daha kavisli ve biraz daha Ameliyatistemekte. Ya da bazı hastalarımız burun ucunun biraz daha sivri olmasını isterken, bazıları daha yuvarlak isteyebilmekte.Burnunuz yüzünüze uygun mu?

İşte kişiye özel tasarımla bunlar önem taşımakta, herkesin yüzüne yakışan, karakteriyle, cinsiyetiyle, istekleriyle uyumlu bir burun yapmak bizim için en önemli noktadır. Ameliyat öncesinde burun tasarımı yaparken kişinin isteklerinin yanında yüzdeki oranlar, çenenin pozisyonu, şakaklar, burun kökünün yüksekliği, burun cildinin kalınlığı, cinsiyet, kişinin beklentileri, karakteri, psikolojisi gibi birçok faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Erkeklerde burun sırtının düz, burnun dudakla yaptığı açının yaklaşık 90 derece olması doğal bir görünüm sağlarken, bayanlarda burun sırtının hafif kavisli, burun ucunun hafif kalkık olması arzulanır.

Bunun yanında erkeklerde sivri ve keskin hatlar daha doğal bir görünüm sağlarken, bayanlarda yuvarlak ve yumuşak geçişler daha doğaldır ve daha güzel görünür. Başarısız burun ameliyatının en önemli nedenlerinden biri doktorun ameliyat öncesinde hastanın beklentilerini ve isteklerini tam olarak anlayamaması ya da hastanın bunları doktora net olarak ifade edememesidir. Ameliyat öncesinde bunlar ayrıntılı olarak görüşülmeli ve buna göre detaylı ameliyat planı yapılmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonuç olarak standart bir iş değildir. Her burun kişiye özel tasarlanmalıdır. Burun estetiği ameliyatı güzel, dengeli, orantılı ve yapısal tekniklerle yapıldığı zaman ameliyat sonrası kişinin kendine güvenini ve psikolojisini düzelten aynı zamanda psikolojik bir ameliyattır.”

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,512 saniyede oluşturuldu.