Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz…

Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz…

1)İp atlama: İp atlamak, sanılanın aksine en etkili yağ yakma egzersizlerinden biridir.

 

Dakika başına,10-20 kalori yakmanızı sağlayan bu egzersiz vücuttaki tüm kasları çalıştırmakla kalmıyor; aynı zamanda kadınlarda selülit azaltıyor, Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz...baldır-bacak kaslarını çalıştırıyor ve kan dolaşımını arttırıyor.

2)Squat ( Çömelme Hareketi): Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz...Herkesin korkulu rüyası squat, vücudu en çok şekillendiren egzersizlerden biri. Kalça kaslarını güçlendirip daha yuvarlak ve kalkık bir kalçaya sahip olmak isteyen kadınların gözdesi olan bu egzersiz, yağ yakımı için ideal. ‘Jumping squat’ (Atlamalı Squat) gibi tüm vücudunuzu çalıştıran ve kalp atım hızınızı arttırtan veya ‘Dumbell squat’ (Ağırlıklı Squat) gibi vücudunuzun direncini arttıran çeşitleri bulunan egzersizi düzenli olarak yaptığınızda vücudunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.

3)Şınav Çekme:Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz... En klasik egzersizlerden biri olan şınav, aynı zamanda en etkili vücut geliştirme hareketlerinden biri. Yalnızca üst bedeni değil, bütün vücudu çalıştıran bu egzersizi, pek çok farklı şekilde yaparak kol ve omuz kaslarınızın farklı farklı bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

4)Lunge:Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz... Bacak kaslarınızı güçlendirmek için lunge hareketi birebir. Müthiş bir denge egzersizi olarak da bilinen lunge, ağırlıklarla da yapılabiliyor, zıplayarak da. Etkisini görebilmek için ise günde 3 set olmak üzere, set başına 10 lunge yeterli olacaktır.

5)Yüzme:Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz... Yaz aylarının en büyük eğlencesi yüzme, en etkili egzersiz yöntemlerinden bir diğeri. Vücudunuzda neredeyse tüm kasları çalıştıran yüzme, tüm bu egzersizler arasından en eğlenceli olanı.

6)Koşu:Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz... Koşmak yalnızca bir egzersiz değil aynı zamanda bir terapi. Stres ve depresyon riskini azaltan, vücudunuzun en büyük sağlık destekçisi koşu; aynı zamanda deniz kenarında yapılabilecek en güzel egzersizlerden biri.

7)Bisiklete binme: Çekici bir vücut için 7 mucize egzersiz...Ne kadar ter, o kadar kalori! Bacak ve kalça kaslarını çalıştırmanızı sağlayan bu egzersizle yeni yerler keşfetmek de cabası. Yanınıza arkadaşlarınızı veya ailenizi alıp, ormanlarda, ara sokaklarda, deniz kenarında, şehrin içinde veya dışında pek çok yer gezerken kilo verebilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,451 saniyede oluşturuldu.