Cennet Adaya 4 Bekçi Daha…

Tropik Hamilton Adası’nda ‘dünyanın en iyi işine’ sahip olan Ben Southall’a iyi haber: Üç arkadaşı tatil için Southall’a katılacak.

“Dünyanın en iyi işine” sahip Ben Southall’a 3 kişinin daha katılacağı bildirildi. Avustralya’nın Queensland eyaletinin Başbakanı Anna Bligh, Eylülde çekilecek kurada kazanan şanslı kişinin 3 arkadaşını da yanına alabileceğini ve bu 4 kişinin yılın geri kalanını Avustralya’nın Whitsunday adalarında geçireceğini belirtti.

Bu kişilere herhangi bir ödeme yapılmayacağını kaydeden Bligh, “4 arkadaş hayatlarının en güzel tatilini geçirecekler. Para almayacaklar, ancak çok eğlenecekler” dedi.

İngiltere’de yardım kuruluşları için para toplayan Ben Southall (34) “dünyanın en iyi işi”ni kapmıştı. Mayısta 200 kadar ülkeden 35 bin adayı geride bırakarak Whitsunday adalar grubundaki tropik Hamilton Adası’nın bekçisi olan Southall, 1 Temmuzda göreve başlamıştı. Southall, altı aylık bekçilik için toplam 110 bin dolar alacak.

Southall’un Büyük Mercan Resifi’nin 600 kadar adasındaki durum hakkında iki haftada bir internet günlüğü hazırlaması, fotoğraf çekmesi, deniz kaplumbağalarını beslemesi ve balinaları gözlemesi gerekiyor. Yeni şanslılar “dünyanın en iyi işi”nde Southall’a arkadaşlık edecek.

Bu gibi girişimlerin turizmden sorumlu Queensland yetkililerinin reklam kampanyasına yeni bir ivme kazandırmaya yönelik olduğu belirtiliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,395 saniyede oluşturuldu.