Cildiniz için tarifler…

Cildiniz için tarifler…

Size özel tariflerle banyonuzu kişisel bir spa’ya çevirebilirsiniz.

Şeker sadece yemek için değil

Vücut peeling’leri cilt yüzeyindeki ölü deri hücrelerini en iyi temizleme yöntemi. Temizlenmiş cilt de hem kazandığı ışıltı hem de kullanılan ürünlerin gösterdiği maksimum etkiyle sağlıklı bir görünüm kazanmış oluyor. Cildiniz için tarifler...Hollywood’un güzellerinden Gwyneth Pathrow’un şeker peeling’iyle güzelleştiğini biliyor muydunuz? Bir miktar şekeri bir kabın içine koyun ve zeytinyağıyla karıştırın. Banyo sırasında dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın ve ardından durulayın. Cildinizin bu doğal peeling sonrasında ne kadar yumuşak olduğuna inanamayacaksınız. Yüzünüz için de yine şekerli bir karışım: Bal, yoğurt ve şekeri karıştırarak yüzünüzü bu karışımla hafifçe ovalayın. Şeker ölü deri hücrelerini temizliyor ve kan dolaşımını artırıyor. Bal ise cildin duru bir görünüme kavuşmasına ve rahatlamasına yardımcı oluyor.
Egzotik ekstreler

Şeker kamışı, vanilya ve limon ekstrelerinden egzotik bir peeling elde edebilirsiniz. Bu karışım sadece duyularınıza değil aynı zamanda cildinize de iyi geliyor. Kahverengi şeker vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin. İnce kristaller cildi ölü derilerden arındırıyor ve nemlenmesini sağlıyor. Birçok kozmetik markasının peeling ürünlerinin içeriğinde de şeker kaşımı kullandıklarını hatırlatmakta yarar var.
Pirinçle güzelleşin

Japonlar söz konusu kusursuz bir cilt olunca güzellikleri konusunda oldukça hassaslar. Bu yüzden günlük cilt bakımları için her zaman gerçek bir ritüel peşindeler. Yüzyıllardan bu yana uyguladıkları en temel yüz temizleme maddesi Azuki tanelerinden elde edilen un dışında aynı zamanda sofralarından eksik etmedikleri pirincin kepekleri. Uzakdoğulu kadınların bu güzellik silahı suyu süt rengine boyarken kepekleri de yarattığı hafif peeling etkisiyle cildi temizliyor.
Sağlıklı cilt için yoğurt

İşte, kusursuz, yumuşacık bir doğal peeling daha… Doğal yoğurdu bal ve iki yemek kaşığı bademin üzerindeki ince kabuklarıyla karıştırın ve cildinize sürün. Bal cildi rahatlatırken, yoğurdun içindeki süt asitlerinin temizleyici bir etkisi bulunuyor. İnce badem kabukları ölü deri hücrelerinden arındırıyor. Bu peeling özellikle hassas ciltler için ideal.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,453 saniyede oluşturuldu.