Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası…

Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası…

Yaz biterken güneşten bronzlaşan ve yıpranan cildi yenileme zamanı. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay evde güzelleşme hakkında bilgi verdi.

Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...Her kadın güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister ve bunun için birbirinden farklı yöntemler dener. Fakat bakımlı ve güzel olmak için ille de pahalı ürünler gerekmiyor.

İşte evde güzelleşmenin pratik yolları…

Bol su için.Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...

Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay, kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir, olan suyun da kaybına neden olurlar.

Nemlendirici krem kullanın.Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...

Özellikle kuruyan, pullanan ve yaşlanan cildi bu etkilerden korur. Özellikle gözaltlarına ve tüm cilde uygulanabilen türleri var. Doğal nemlendirici içerenler (özellikle zeytinyağı) kullanılmalıdır.

Koruyucular yaz-kış kullanılmalı.Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...

Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucuları sadece yazın değil kışın da kullanılmalı. Bunları seçerken kimyasal filtrelere ilave olarak fiziksel filtre de olmasına dikkat edilmelidir.

Yağlı ciltler sık sık temizlenmeli.Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...

Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazır. Bu nedenle yağlı cilt sık yıkanmalı. Sabun şart değil fakat kullanılacaksa antiseptik ve doğal olanlar tercih edilmelidir.

Beslenme şekli önemli.Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...

Sebze, meyve gibi vitaminden zengin yiyecek tüketilmeli. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin takviyesi olabilir. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.

Sigaradan uzak durun.Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası...

Çay, kahve az tüketilmelidir. Sigaradan da kesinlikle uzak durulmalıdır.Spor ve egzersiz çok önemli.

Ancak cilt sağlığı için sporun ve egzersizin kapalı spor salonları yerine açık havada yapılmalıdır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 130 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,585 saniyede oluşturuldu.