Cildinizinde dinlenmeye ihtiyacı var…

 

 

Yorulan sadece bedeniniz olmuyor. Cildinizinde bazı zamanlarda dinlenmeye ve nefes almaya ihtiyacı olduğunun farkında mısınız? Cilt gözeneklerinin kapanması cildin nefes almasını engeller ve cildiniz rahat rahat nefes alamaz. Bu durum beraberinde bir çok cilt sorunlarınıda getirdiği gibi cildinizin erken yaşlanmasınada zemin hazırlar.

Cildinizin güzelliğini ve canlılığını uzun bir süre korumak istiyorsanız arada cildinizi dinlendiren. Sürekli makyaj yapmak gözeneklerin daha çok kapanmasına neden olur. Cildinizin her defasında iyi bir şekilde temizlemeniz ve rahatça nefes almasını sağlamanız gerekir. Cilt dinlendiren maske tarifleri ile işe başlayabilirsiniz.

Cilt Dinlendirme Maskeleri

Malzemeler:
■ 1 şişe maden suyu
■ 1 adet limon
■ 3 yemek kaşığı bebe yağı

Maden suyu ve yarım limonu bir kapta karıştırın. Ardından içine 3 yemek kaşığı bebe yağını ekleyin. Karışımı bir sprey şişeye boşaltın. Cildinize eşit bir şekilde püskürtmek suretiyle uygulayın. Bu formül aynı zamanda iyi bir makyaj altıdır.

Malzemeler:
■ 1 şişe maden suyu
■ Bir tutam dereotu

Dereotunu blenderdan geçirin ve 1 şişe maden suyu ile karıştırın. Bu karışımı buz kalıbınının içine boşaltarak dondurun. Donmuş olan buz kalıplarından her gün bir tanesini yüzünüzde gezdirerek sürün.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,527 saniyede oluşturuldu.