Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler…

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler…

Temiz, sağlıklı ve daha genç bir cilt için bütün kadınlar cilt bakımına özen gösterir. Peki ya cilt bakımını gerçekten doğru mu yapıyorsun? Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar…

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler...Günlük cilt bakımında cilt temizliğine dikkat etmek çok önemli. Temiz olmayan bir cildi nemlendirmek pek de bir işe yaramaz. Yüz sabah ve akşam mutlaka temizleyici jel ile yıkanmalı. Tonik ile cildin derinlerinde kalan makyaj artıklarını ve kiri temizleyin. Son olarak nemlenmeyen cilt çatlar ve matlaşır. Mutlaka cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanılmalı.Regl dönemlerinde sivilceler kendini göstermeye başlar. Dolayısıyla o hafta kesinlikle peeling uygulaması yapmayın. Bu sivilcelerin artmasına neden olacaktır.Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler...

Özel günlerde kendinizi rahat ve güvende hissetmemeniz, stres yapmanız da sivilcelerinizin artmasında önem taşıyor. Bu durumda regl dönemlerinizde kendinizi çok iyi hissettirecek ve maksimum koruma sağlayacak Molped Soft Care’in ipeksi yumuşaklığından yararlanabilirsiniz. Böylece biraz da olsa stresinizi azaltabilirsiniz. Ayırca regl dönemlerinizde de günlük bakımınızı yapıp cildinizi nemlendirmeyi unutmayın!

Cildinizi arındırın!Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler...

Haftada 1 ya da 2 defa cilt tipine uygun bir maske uygulaması cildi kendi getirir, yenilenmesine yardımcı olur. Yine haftada 2 defa peeling uygulaması cildinizi ölü derilerden arındırır. Özellikle güzelce nemlendirilmesi önemlidir.

Makyajınızı mutlaka temizleyinCilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler...

İster ağır bir makyaj olsun ister hafif günlük bir makyaj, temizlemeden yatmayın. Sabahtan akşama kadar cildinizde kalan makyaj gözeneklere dolarak cildin nefes almasını engelliyor. Bir de makyajı temizlemeden uyumak cildinize yapacağınız en büyük yanlış olur.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 133 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,479 saniyede oluşturuldu.