Cilt Pürüzlüğü İçin Makyaj Önerileri…

Makyajla cilt pürüzlerini gidermek çok kolay

Cilimizde zaman zaman güzelliğimize gölge düşüren pürüzler malesef olabiliyor. Bu durum zaten canımızı sıkıyor ve elimizden bişey gelmemeside bu sıkıntımızı ikiye katlıyor. Ama artık tüm bu sıkıntılara son verebiliriz. Cildimizde meydana gelen pürüzleri makyaj hileleri ile kapatarak pürüzsüz bir cildimiz varmış gibi görünebilir hanımlar. İşte o yöntemler;

Cilt Pürüzlüğü İçin Makyaj Önerileri

1: İşe en önemli adımla, makyaj için düzgün bir baz oluşturmakla başlayın. Makyajda yapılan en büyük hata, makyajın üstüne, altından daha fazla önem vermektir. İşe Sephora mağazalarında bulabileceğiniz Illamasqua Gleam Cream’i fondöten fırçasıyla sürerek başlayın ve üzerine aynı markanın Skin Base Foundation’ı nı uygulayın. Fondöteni elinizle uygulamanızı tavsiye etmiyoruz çünkü yüzünüzde el ya da parmak izleriniz kalabilir.

 2: Yüzünüzdeki herhangi bir kırmızı leke ya da kusuru gizlemek için çok ince ve sert olmayan bir fırça yardımıyla consealor uygulayın. Göz altlarınızı aydınlatmak için illamasqua markasının Cream Pigment’ini kullanabilirsiniz. Daha sonra T bölgesini ve elmacık kemiklerini Gleam Cream ile aydınlatın. bu yüzünüzün tamamının aynı renk tonunda görünmesini engelleyecek ve derinlik katacak.

 3: Makyajın son adımında ise şeftali rengi bir allığı bir allık fırçası yardımıyla elmacık kemiklerinizi hafifçe uygulayın. Kirpiklerinize maskara sürün; bunu yaparken çok belirgin ve koyu bir maskara seçmemeye özen gösterin. Unutmayın, hedefimiz doğal görünmek… Dudaklarınızı da şeffaf bir rujla parlatın.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,530 saniyede oluşturuldu.