Cinsel birleşmenin doruk noktası…

Cinsel birleşmenin doruk noktası olan orgazm cinsel tatminin en yüksek derecesidir. Hemen hemen her kadın orgazma ulaşabilir. Bir zamanlar orgazm namuslu kadınların hiç başından geçmeyen bir şeydi.

Bu anlayışa göre kadın kısmı dişini sıkıp cinsel birleşmeye katlanmak zorundaydı. Yani hafif kadınlar zevk alabilir ve bunu eşine hissettirir anlatırlardı.Young couple making loveSeks terapistlerinin yaptıkları pek çok araştırma bu fikirlerin ne kadar yanlış, ne kadar doğruya aykırı, sağlıksız bir şey olduğunu ortaya koydu.

Kadınlar cinselliğin zevkinden ve tatmininden yoksun bırakıldıklarını bazen de kendi kendilerini bıraktıklarını anladılar. Yani orgazm cinsel isteğin doğal sonucudur.

Cinsel tepkileri normal olan her kadın cinsel birleşmede ya da mastürbasyonla her seferinde bir ya da birkaç orgazma ulaşabilir.

Üstelik orgazm en yüksek cinsel tatmin biçimi olarak gereklidir. Orgazmın ilk işareti döl yolunun alt bölümlerinden başlayan ritmik kasılmalardır. Orgazm her iki eşte de aynı anda meydana gelebileceği gibi ayrı zamanlarda da olabilir.

Dalgaları andıran kasılmalar döl yolundan döl yatağına geçerler. Sonra kadın bütün bedenini tatlı bir sıcaklığın kapladığını duyar. Soluk alma artar, kalp atışı hızlanır. Orgazmın sonuçlanmasından bir iki dakika sonra bunların hepsi normale döner.

Kadın orgazmdan hemen sonra ikinci bir orgazma ya da peş peşe bir dizi orgazma geçebilir. Cinsel birleşme sırasında erkek eşi kesinlikle orgazma gelinceye kadar kendi orgazmını geciktirirse kadına bu bakımdan yardım etmiş olur.

Kadın orgazm dönemini erkekten çok daha uzun süre uzatabilir.

Erkek orgazmı en çok birkaç saniye sürdüğü halde kadın bir bir ardından bir dizi orgazma ulaşabilir. Bu süre yirmi saniyeden bir dakikaya kadar uzayabilir. Klitoris orgazmı olsun cinsel birleşme orgazmı olsun veya mastürbasyon yapılmış olsun kadın hepsinden aynı zevki almaktadır. Sonuç olarak kadınlar cinsel birleşmeden zevk almaya hakları olduğunu bilmelidirler. Her cinsel birleşmede orgazma ulaşmayabilirler. Bu son derece normaldir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,508 saniyede oluşturuldu.