Cinsel hayatınızdan memnun musunuz?

Çoğu kadın ve erkek bu soruya hayır cevabını veriyor. Avustralyalı araştırmacılar cinsel tatmin ve seks sıklığına dair geniş çaplı bir araştırma yayınladı.
Araştırmacılar 3,240 evli erkek ve 3,304 evli kadının cinsel hayatlarına dair bir anket düzenledi. Erkeklerin %54’ü ve kadınların %42’si yaşadıkları cinsel hayatın tatmin edici olmadığından yakınıyor.

Araştırma Seks ve Evlilik Terapisi dergisinin Mart sayısında yayınlandı.

Erkeklerin çoğu sık seks yapmadıklarından şikayet ediyor. Kadınların ise %60’sı aynı nedende diğer kısmı ise gereğinden fazla seks yaptıklarından şikayetçi.

Melbourne La Trobe Üniversitesi’nden halk sağlığı profesörü ve Avustralya Seks, Sağlık ve Toplum Araştırma Merkezi’nde yönetici pozisyonunda bulunan Anthony Smith , “ İnsanların çoğu yeterli sıklıkta seks yapmadığını düşünüyor. Bunun sebebi ise kişilerin istekleriyle ilişkilerdeki uyum sonucunda ortaya çıkan tablonun örtüşmemesi,” dedi.

Çiftlerin istedikleri cinsel hayatı yaşayamama sebepleri ise farklı cinsel güdüler değil, kişilerin hayatını kaplayan işler ve görevler olarak gösteriliyor.

Dr. Smith, “ Buradaki asıl sorun çiftlerin seks yapacak zamanı bulamıyor olması. Hayat şartları ve koşulları insanların yerine getirmesi gereken çok fazla yükümlülük getiriyor. Bu nedenle çiftler birbirlerine yeterince vakit ayıramıyor,” diyor.

Tatmin edici bir cinsel hayat için eşlerin birbiriyle bu konuyu açık açık konuşması gerekiyor. Çünkü kişileri rahatsız eden ilişkinin sıklığı da olsa kalitesi de büyük önem arz ediyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,454 saniyede oluşturuldu.