Cinsel isteği artıran yiyecekler…

Cinsel arzuyu artırmanın yolu mideden geçiyor. Beslenme programına hangi yiyecekleri almanın cinsel isteği artırma konusunda diğerlerine göre daha etkili olduğunu biliyor musunuz?

Sağlıksız beslenmenin tercih edildiği bir hayat biçimi ve fazla kilonun cinsel isteği olumsuz yönde etkilediği bir gerçek. Dolayısıyla cinsel arzunun artması için beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek en önemli koşullardan biri. Peki, beslenme programına hangi yiyecekleri almanın cinsel isteği artırma konusunda diğerlerine göre daha etkili olduğunu biliyor musunuz?

Beslenme uzmanı Gülşen Altun, A.Nedim Atilla’nın “En Yangın Aşklar Yemekte Başlar / Anadolu Afrodizyakları” adlı kitabında cinsel isteği artıran yiyecekleri şöyle sıralıyor:

Badem, ceviz, fındık ve fıstık
Bu besinler lif, protein ve vitamin bakımından zengindir. Özellikle enerji verir ve cinsel gücü artırır. Bol protein ve B vitamini ihtiva eden bu yemişler, bedensel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir.
Greyfurt
Karaciğeri çalıştıran, iştah açan ve cinsel gücü artıran bir meyvedir. Greyfurt suyu sabahları aç karnına içilmelidir.
Havuç
Yoğun vitamin içerir. Kuvvetlendirir, güçlendirir ve cinsel gücü artırır.

İncir
Şeker oranı yüksek olmasına rağmen kan şekerini hızla yükselten şekerden olmadığı için dikkatli tüketilmesinde bir sakınca yoktur. Cinsel gücü artırır.
Kayısı
A vitamini ve potasyum bakımından çok zengindir. Fazla tüketildiğinde sindirim sisteminizin hızla çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlar ve cinsel gücü artırır.

Muz
Mineral, magnezyum, demir, lif ve C vitamini bakımından zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sperm üretimini artırır.
Mercimek ve kuru baklagiller
Protein, yağ, karbonhidrat, B1 vitamini, sodyum, kalsiyum, demir ve mineraller içerir. Zekayı geliştirir, zekanın cinsellik üzerindeki etkisi tartışılmaz.

Sarımsak
Sarımsağın en önemli özelliği insana canlılık vermesi hem kadın hem de erkeklerde cinsel gücü artırmasıdır.
Pekmez
Pekmezde bulunan minerallerin en önemlileri demir, kalsiyum ve potasyumdur. Tahinle alınması etkisini artırır. Demir vücutta başta kırmızı kan hücrelerinin bileşiminde yer alarak oksijen taşıma fonksiyonu görür, kişinin enerjisinin ve cinsel gücünün artmasını sağlar.

Anadolu afrodizyakları
Gazeteci ve mutfak araştırmacısı A. Nedim Atilla’nın “En Yangın Aşklar Yemekle Başlar /Anadolu Afrodizyakları” adlı kitabı, tam 30 tane afrodizyak yemek tarifini içeriyor. Afrodizyakların tarihi ile ilgili de kapsamlı araştırmaların yer aldığı kitap, cinsellik ve yiyecekler arasındaki bağ konusunda oldukça aydınlatıcı nitelikte.

“En Yangın Aşklar Yemekle Başlar /
Anadolu Afrodizyakları”
A. Nedim Atilla
Hayykitap

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 166 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,464 saniyede oluşturuldu.