Cinsel yaşamınızın ilişkinize yararları…

Cinsel yaşamınızın ilişkinize yararları…

Düzenli ve iyi bir seks hayatı, sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazı. İyi bir cinsel yaşamın ilişkiniz ve sağlınız için önemini yazdık.
İlişkinizin iyi ve sağlıklı şekilde yürümesi için bir araya gelmesi gereken birçok etken var.

Bunlardan en önemlilerinden biri elbette cinsellik. İyi ve düzenli bir cinsel yaşamın, hem ilişkinizin devamlılığı hem de
sağlığınız için birçok faydası bulunuyor. İşte seks hayatının yararları…

Aranızdaki bağı güçlendirirCinsel yaşamınızın ilişkinize yararları...

Partnerinizle aranızdaki bağı güçlendirmenin en etkili yolu aslında cinsellik. Birbirinizi ne kadar severseniz sevin, cinsel çekim çok daha farklı bir konu. Cinsel yakınlaşmanın aranızdaki ten uyumunu, samimiyeti ve bağı güçlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Stresi azaltır

Uzun ve yorucu bir günün sonunda kendinizi stresli hissetmeniz oldukça doğal. Stresin üzerinizde bıraktığı etkiyle, partnerinizle tartışmalar da yaşayabilirsiniz. Ancak günün yorgunluğunu atmanın ve enerjinizi tekrar kazanmanın eğlenceli bir yolu var. Uzmanlar, düzenli cinsel yaşamı olan çiftlerin strese karşı diğerlerine göre çok daha dayanıklı olduğunu söylüyorlar.

Kalori yaktırırCinsel yaşamınızın ilişkinize yararları...

Cinsel yakınlaşma, kalori yakmanın eğlenceli yollarından biri. Yarım saatlik bir seks esnasında vücut ortalama 144 kalori yakıyor. Uzmanlar özellikle sıcak ortamların daha fazla kalori yakmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Böylece iyi bir seks performansıyla hem ilişkiniz hem de kendiniz için sağlıklı bir şeyler yapabilirsiniz.

Uykunuzu düzenler

Yatağa girdikten sonra dakikalarca ya da saatlerce uykunuzun gelmesini bekliyorsanız, düzenli bir cinsel yaşamı size yardım edebilir. Normal koşullarda sağlıklı bir uyku için, yatma saatinden birkaç saat önce fiziksel hareketlerinizi azaltmanız önerilir ancak bunun tek istisnası seks. Çünkü seks vücut ısınızı düşürerek, vücudu derin bir uykuya dalmak için teşvik eder.

Pozitif olmanızı sağlarCinsel yaşamınızın ilişkinize yararları...

Partnerinizle paylaştığınız düzenli ve iyi bir cinsel yaşam, kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlar. Ayrıca ilişkinizde de daha pozitif, uyumlu ve barışçıl bir tavra sahip olmanıza yardımcı olur. Partneriniz tarafından arzulandığınızı bilmek, birlikte özel vakitler geçirmek ve onunla bağ kurabilmek kendinize olan güveninizi de artırır.

İlişkideki heyecanı artırır

Günlük koşturmanın ve yoğunluğun içinde kaybolmamanız için cinsel yaşam oldukça önemli. Partnerinizle birlikte vakit geçirmenizin sıradanlaşmaması ve ilişkinizin monotonlaşmaması için iyi bir cinsel yaşam mutlaka gerekli. Özellikle beklenmedik anlarda, spontane bir şekilde gelişen seksin ilişkinizdeki heyecanı artıracağından emin olabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,784 saniyede oluşturuldu.