Çıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası…

Çıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası…

Muhtemelen bilmiyorsunuzdur çünkü çıplak uyumak aklınıza gelmemiş olabilir. İşte biz aklınıza bu seçeneği getiriyor, yararlarını sıralayarak sizi çıplak uyumaya davet ediyoruz.

1. KolaydırÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Bir kere çıplak yatma fikrini benimsediniz mi her şeyin kolaylaştığını göreceksiniz. Bir kere pijama, vs. almanıza gerek yok, yıkanacak, değiştirilecek çok daha az giysiniz olacak. Çarşafları çok daha sık değiştirmem gerekiyor diye düşünebilirsiniz, pijamaları yıkamak için harcadığınız eforu, nevresim takımı için harcayın.

2. Sabahları çok daha çabuk hazırlanırsınızÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Uyan, elini yüzünü yıka, üstünü çıkar, dışarı kıyafetlerini giy. Oysa çıplak olsaydınız direkt dışarı kıyafetinizi giyip çıkacaktınız. Nereden baksanız 10 dakika kardasınız ki sabahları 5 dakika daha uyumak için neleri göze aldığınızı düşününce 10 dakika çok kral bir süre.

3. Kendinizi daha özgür hissedersinizÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Yatakta çıplak yatmanın, serin çarşafın vücudunuza dokunmasının, üzerinizde size engel hiçbir kıyafetin olmamasının verdiği coşkuyu bir hayal edin. Bu duygu sizi mutlu ver özgür kılacaktır. Sabahları yüzünüzde gülümseme ile uyanacaksınız.

4. Çıplak tenlerin teması gibisi yokturÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Evliyseniz veya evinizi paylaştığınız bir partneriniz varsa çıplak yatmak size mükemmel bir dokunuş deneyimi yaşatacaktır. Sarıldığınızda, sırtınız birbirinize değdiğinde oluşan o sıcaklık, o hareket size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir. Negatif enerjinizi yatakta bırakıp çıkacaksınız. Ayrıca bu türden bir temasın cinsel hayata katkılarını sanırım anlatmamıza gerek yok.

5. Daha kaliteli bir uyku uyursunuzÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Sırtınızda topak olan tişörtler, paçaları baldırınıza kadar çekilen pijamalar, çarşafa takılan giysiler, hiçbiri yok! Sadece siz ve nevresim takımı var, onun getirdiği serinlik hissi, özgürlük duygusu var. Hal böyle olunca çok daha rahat ve dinlendirici bir uyku var.

6. Cildinize iyilik yapar, nefes almasına yardımcı olurÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Gün boyu zaten kapalı duran tüm bölgeleriniz nefes alacak. Bakterilerin üreyerek kötü kokulara sebep olduğu yerler temiz hava ile temas edecek. Bu durum cilt hastalıkları riskini emin olun azaltacaktır.

7. Kortizol seviyenizi düzenlemenize yardımcı olurÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Kortizol vücudunuzdaki çok ilginç bir maddedir ancak zararlı da olabilir. Çıplak uyuduğunuzda bu durum vücut sıcaklığınızı olması gereken değerde tutmaya yardımcı olur böylece vücudunuz kortizol seviyesini çok daha etkili bir şekilde kontrol eder. Eğer çok sıcak bir ortamda uyursanız kortizol seviyeniz yükselir, uyandığınızda bile bu durum devam eder. Bu da anksiyete, kilo alma ve çok daha başka şeylere yol açabilir. Çıplak uyuyun, vücut sıcaklığınızı düşük tutun böylece vücudunuz kortizol seviyenizi düzenleyebilsin.

8. Melatonin ve büyüme hormonu seviyenizi dengelemeye yardımcı olurÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Uyku ortamınızı 20 derecenin altında tutmak vücudunuzun melatonin ve büyüme hormonu seviyelerini düzenlemesine yardımcı olur. Bu kimyasallar yaşlanmanın geciktirilmesi ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan şeylerin sağlanması hususunda vücudunuza yardımcı olur. Giyinik yattığınızda vücut sıcaklığınız artar ve bu hormonların etkisini azaltır. Başka bir deyişle Çıplak yatın genç kalın!

9. Erkeklere ve kadınlara müjde!Çıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Özellikle erkekler çıplak yatmanın faydalarını çok görecektir. Testislerin olması gereken ısıda kalması hepinizi mutlu edecektir. Kadınlarda da tehlikeli olabilecek mantar türevi rahatsızlıkların görülme oranı hızla düşecektir.

10. Yazın uyumak daha kolay olurÇıplak Uyumanın Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Faydası...

Sanırım bunu açıklamaya gerek yok. Bir kere çıplak uyumaya alıştınız mı, yazları daha katlanılabilir olacaktır.

Bonus – Evde çocuk var!

Yatak odanızın kapısını kilitli tutmayı öğreneceksiniz, mesela “eve hırsız girdi nasıl kovalayacağım?” diye de düşünebilirsiniz, baş ucunuzda kolay giymelik bir eşofman altı bulundurun, her şeyi bizden beklemeyin. İyi uykular.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 132 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,452 saniyede oluşturuldu.