Depresyon sorununa yeni yöntemler…

 

Hayatımızı etkileyen en önemli ruhsal sorunlardan biri de depresyon.

  • Depresyon sorununa yeni yöntemler!

Kadınlar için belki de motive düşürücü en önemli ruhsal hastalıklardan biri de depresyondur. Kimi zaman dönemsel olan bu ruh hali hayatımızın çoğunu engelleme riski taşımaktadır. Depresyon kimi zaman ciddi belirtiler ile ortaya çıkarken, kimi zaman ciddiye almayarak yıllarca bunun sıkıntısını çekebiliriz. Depresyon sorununa yeni yöntemler...Bu hastalık terapi ve ilaçlar ile tedavi edilirken alternatif şekilde de iyileşme sağlama imkanımız olduğunu unutmayalım.

Depresyonu önlemek için ilk dikkat edilmesi gerekenler arasında beslenme düzenimiz vardır. Şeker oranlarının yüksek olduğu ve rafine karbonhidratlı yiyeceklerden genel anlamda uzak durmak faydalıdır. Uzak durmamızın en önemli sebebi ise, bu gıdalar vücudumuzdaki kan şekeri oranında ani artışlara ve inişlere sebep olmasıdır. Bu durum da yorgunluk ve sinirlilik haline yol açar. Depresif ruh hallerimizde iken alkol tüketimine de dikkat etmemiz gerektiği uzmanlar tarafından uyarıldı. Alkol, depresyon zamanlarımızda kendimizi daha iyi hissettirebilir fakat bu düşünce yanlıştır. Bir süre sonra kendinizi daha kötü hissetme olasılığınız çok yüksektir.

Depresyon hallerinize alternatif çözümler yaratmak istiyorsanız bunu doğal yollardan sağlayabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Omega-3 yağı bu zamanlarınızda tüketmeniz gereken bir şeydir. Bununla beraber, sindirimi yavaş olan yiyecekler de faydalı olacaktır.

Depresyon hallerinizde hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz fakat bu ruh halinden uzaklaşmalısınız. Kendinizi günlük egzersizlere alıştırmalısınız ve bu ruh hallerinizde egzersizden uzak kalmamalısınız. Bu durumda belki egzersiz şeklinizi değiştirebilirsiniz. Daha fazla doğa içinde yürüyüş yapabilir, yüksek ses müzikle koşabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,513 saniyede oluşturuldu.