Diyet bozmaya hayır!

  • Diyet bozmaya hayır!

Haftalarca her türlü zorluğa dayandıktan sonra bir tatlı uğruna tüm emeğinizi çöpe atmak sizi başaldığınız noktaya geri döndürecektir.

Öncelikle yapmanız gereken sizi cezbeden yiyeceğe hayır deme özelliğinizi en sıkı şekilde kullanmak. Bu size ilk etapta ne kadar zor gelecek olsa da, ilerleyen zamanlarda keyifli bir davranış haline gelecektir.

Diyet bozmaya hayır!Diyet programınızın kontrolden çıkmasını önlemek için, sıkı bir irade sizin vazgeçilmez özelliğiniz olmalı.

En sevdiğiniz yiyecekleri bile geri çevirebildiğiniz noktada ilk adımı atmışsınızdır demektir. Tatlı ve hazır yiyecekler bu süreçte sizin en büyük düşmanınız.

Aşırı yemek yeme alışkanılığını belli bir ölçüde avantaja döndürebilirsiniz. Diyet programlarında genellikle bazı besinler gün içinde sıkça tüketebileceğin önerisiyle sunulur. Bu açıdan baktığınızda atıştırma alışkanlığınızı faydalı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şekerli ve yağlı besinler sizi sadece kilo almanızda değil lezzetli oluşlarından iradenizide zora sokacak yiyeceklerdir. Bu besinleri ulaştığınız seviyelere geldiğinizde ödül olarak tüketirseniz sizi daha mutlu eden ve diyet sürecine yardım eden bir tutum olur.

Son olarak en çok tükettiğiniz ve kilo almanıza neden olan besinleri bir tuzak olarak görün ve tuzaklara düşmemeyi öğrenin. Evinizde bulundurmamak çözümlerden biri. Dışarda karşılaştığınızda da hemen açlığınızı gidermenize yardımcı olacak hafif birşeyler tüketin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,536 saniyede oluşturuldu.