Diyete psikolojik olarak hazırlanmalısınız.!!

 

Pazartesi başlanılan ve Çarşamba günü sona eren diyetleri mutlaka hepimiz denemişizdir. Hiç düşündünüz mü; belki de başarılı olamamamızın nedeni kendimizi diyete hazırlamamamızdır?

  Diyete niyet
Diyet yapmaktan çok diyet yapm Aya hazırlanmak önemlidir. Çok iyi bir hazırlanma ile diyetten verim alınabilir. Mesela ben de altı Ayda 22 kilo verdim. Bundaki en büyük etkenlerden birisi diyete hazırlık dönemimdi.

En iyi zayıflama yöntemi
Etrafa kilolu halinizin resimlerini yerleştirin. Bir dö Nem zayıflamışsanız kesinlikle o resimleri ort aya koymayın. Bu çok sık yapılan bir hatadır. Şişman haliniz her zaman gözünüzün önünde olmalı zayıf haliniz değil.

Liste incelemesi
Listenize yazdığınız her şeyi gözünüzün önüne getirin. Mesela zayıflamış olduğunuzu düşünün. Karnınız ve bacaklarınız eğilerek ayakkabınızı bağlamanıza engel olmuyor. Rahatlıkla eğilip bağlayabiliyorsunuz. Gözünüzde bu sahneyi canlandırın. Tamamen hazır ve inançlı mısınız? “Hiç bir şey beni kilo vermekten alıkoyamaz. Bunu yapacağım ve zayıflayacağım” diye düşünüyorsunuz. Bunu içinizden tekrar edin.

Diyette görsellik çok önemli
Şişman halinizdeki fotoğraflarınızı en çok baktığınız ve bulunduğunuz yerlere yerleştirin. Sürekli gözünüzün önünde olsun. Böylece diyete hazırlık döneminde, bu memnun olmadığınız halinizi sürekli görüp beyninizin uyarılmasına yardımcı olacaksınız. Gözleriniz zaten zayıf olan resimlerinizi görürse bu uyarılma gerçekleşmez.

Diyete hazırlık döneminde Psikolojinin önemi
Zayıflam ayı ve diyet yapmayı her şeyden çok istemelisiniz. Kilolu halinizin, neleri yapmanızı engellediğini düşünün ve bir liste yapın. Zayıfken neler yapabiliyordunuz? Ya da zayıf olsanız neler yapabilirsiniz ve şu anda neler yapamıyorsunuz? Detaylı bir liste yazın. Sadece düşünmek yeterli olmaz mutlaka listeyi oluşturun.

Zayıfladığım zaman
Eğilerek ayakkabılarımı bağlayabilirim.
Mini etek giyebilirim.
Üzerime oturan kıy afetler giyebilirim.
Uzun mesafeleri yorulmadan yürüyerek gidebilirim.
Çok daha enerjik ve hareketli olabilirim.
Topuklu ayakkabılar giyebilirim.

Listeyi hazırlarken düşünün
Listenize yazdığınız her şeyi gözünüzün önüne getirin. Mesela zayıflamış olduğunuzu düşünün. Karnınız ve bacaklarınız eğilerek ayakkabınızı bağlamanıza engel olmuyor. Rahatlıkla eğilip bağlayabiliyorsunuz. Gözünüzde bu sahneyi canlandırın.

Zayıf insanları inceleyin
Zayıf insanların nasıl hareket ettiğini, nasıl yürüdüğünü, nasıl konuştuğunu, nasıl oturup kalktığını inceleyin. Neler giyindiğine bakın, bardağı nasıl tuttuklarından yemeği nasıl yediklerine ellerindeki torbaları nasıl taşıdıklarına kadar dikkatle inceleyin.

Siz de zayıfladığınızda bu şekilde hareket edeceksiniz. Rahat ve sorunsuz pek çok hareketi yapabileceksiniz. Bacak bacak üstüne atıp oturabileceksiniz, bağdaş kurabileceksiniz, gözlemlediğiniz zayıf insanlar gibi yürüyeceksiniz, onlar gibi giyinebileceksiniz.

Zayıflamaya hazır mısınız
Tamamen hazır ve inançlı mısınız? “Hiç bir şey beni kilo vermekten alıkoyamaz. Bunu yapacağım ve zayıflayacağım” diye düşünüyorsunuz. Bunu içinizden tekrar edin. Sesli tekrar edin. Arkadaşlarınıza ve etrafınızdaki insanlara bunu sesli olarak söyleyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 128 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,485 saniyede oluşturuldu.