Doğal bronzlaşmanın yolları…

 

 

İşte bu hayali, teninizi koruma altına alarak gerçekleştirecek doğal kremler…

Aylardır hasretle yolunu gözlediğimiz yaz, nihayet geldi. Bugünlerde bazı insanlar tatil planları yaparken,bazıları ise havuz ya da deniz kenarında sıcakların ve güneşin tadını çıkarmaya başladı bile… Ancak uzmanlar uyarıyor genede

10.00-16.00 saatleri arasında çıkmamak, bu saatler dışında çıkarken ise mutlaka koruyucu bir krem sürmek gerekiyor.

Eğer kremlere ayıracak bir bütçeniz yoksa, kendi yağınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Size tavsiyem; bu yağları rengini biraz döndükten sonra kullanmanız…

Bronzlaşmak İçin doğal tarifler

Kakao ve bademle kalıcılık sağlayın

60 gram kakao yağını benmari usulü eritin. İçine aynı miktarda badem yağı katıp, cam bir şişenin içinde çalkalayın. Birkaç damla zeytin veya ceviz yağı ekleyip, çalkalamaya devam edin. Bu karışım, kalıcı bir bronzluk kazanmanızı sağlayacaktır.

Soğanla çabuk renk alın

Soğan kabuklarını 15 dakika çayla demleyip süzün. Bu çaylı sağonlı sıvının içine kakao, ceviz, gliserin, avokado ve portakal yağlarının her birinden 2 çorba kaşığı ekleyin. Güneşe çıkmadan önce bu karışımı sürerseniz, teniniz çok kısa bir zamanda bronzlaşacaktır.

Hızla kararmak için demli çaydan yararlanın

3 çorba kaşığı kakao yağını benmari usulü erittikten sonra, içine 3 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı badem yağı ve 6 çorba kaşığı susam yağı katıp; tüm malzemeyi iyice çalkalayın.Son olarak 2 fincan soğuk ve demli çayı yavaş yavaş karıştırarak katıp, çalkalamaya devam edin. Bu karışım, hızla yanmanızı sağlayacaktır.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 169 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,795 saniyede oluşturuldu.