Doğru saç kesimini buldunuz mu?

Kaküller ve balyaj…

Kakül modasının artık bittiğini düşünüyorsunuz değil mi? Yanılıyorsunuz. Bu sezon daha da popüler hale gelecekler, üstelik balyajla birlikte… Resimdeki model 80’lerden fırlamış gibi görünüyor değil mi? Sokaklarda bu modelle karşılaşmaya hazır olun.

Kimler kullanabilir?

Doğru saç kesimini buldunuz mu?Saçları düz olan kadınlar kullanabilir. Fakat yüzü çok yuvarlak olanların bu modelden uzak durması gerekiyor. Bu şekil bir kesim yüzünüze çok dikkat çekecektir, bu yüzden makyaj yapmanız gerekebilir.

Erica Stipa’nın tavsiyesi                                                                                                                                                                                          Bu iddialı kadınların çok rahatlıkla kullanabileceği ve sert hatlı yüzlere oldukça yakışan bir kesimdir. Siz böyle bir kadınsanız, kesinlikle size çok yakışacaktır                                                                                                                                                                                                                                           Yumuşak bob kesim

Bütün yaz boyunca Rihanna’nın ve Katie Holmes’in bob kesimini hayranlıkla izledik. Fakat kışın daha yumuşak kesimli boblar moda.

Kimler kullanabilir?

Saçları ince be kolay kontrol edilebilir olan kadınlar rahatlıkla kullanabilir. Geniş bukleler hatta dağınık bir şekilde bile oldukça seksi görünebilir. Dağınık bir görünüm gözlerinizi kapatabilir. Bu yüzden pastel ve canlı renkli bir ruj kullanmayı ikmal etmeyin.

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Bu kesim genellikle kare ya da yuvarlak yüzü olan ve çıkık elmacık kemiklerine sahip kadınlar için ideal bir kesimdir. Bu tarz bir bob kesimi her saç tipine uygulanabilir.
Dalgalar ve dağınık saçlar

Dağınık saçlar her zaman olduğu gibi bu kışta revaçta. Ama bu sefer yalnız değil,iri ve yapay dalgalarla birlikte kullanılıyor.

Kimler kullanabilir?

70’lerden kalma bu saç stilini ince telli saçlara sahip olan ve klasik bir görünüme kavuşmak isteyen herkes kullanabilir.

Bu kesimle isterseniz barbie bebek gibi görünebilirsiniz; gereken tek şey, pembe, parlak dudaklar, pembe yanaklar ve Bridget Bardot tarzı dumanlı gözler.

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Eğer siz de seksi, az önce yataktan çıktım görüntüsünü istiyorsanız, bu saç stili ideal. Birçok yüz tipine uyan bu model, saçlarıyla fazla uğraşmak istemeyen kadınlara göre                                                                                                                                                                                   Kısa, asi kesim

Bu kış rock modası tekrar ortaya çıkıyor. Bu da demektir ki kısa, platin rengi ve neredeyse punk görünümlü saçlar göreceksiniz. Yani tıpkı Agyness gibi…

Kimler kullanabilir?

Bu katlı, keskin hatlı kesim küçük suratlı ve büyük gözlü insanlar için ideal. Daha feminen görünmek için ihtiyacınız olan şeyler de pembe bir allık, parlak bir ruj ve tabii ki kedi gözler…

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Bu saç modeli, yüzünde çok belirgin özellikleri olan kadınların kaçınması gereken bir model. Bütün saç tiplerinde kolayca uygulanabilir fakat sert ve düz saçları olanlar için özellikle ideal.                                                                                                                                                                                                                                          Omuz hizasında kesim

Evet, doğru duydunuz. Omuz hizasında kesimler geri döndü. Bu modelin 2009 versiyonunda yüzünüz çevreleyen saçlar normal boydan biraz daha kısa… Ama bu katları sadece ön kısımlarda kullanmaya gayret edin!

Kimler kullanabilir?

Parlak, sağlıklı ve çok dalgalı saçları olmayan kadınlar için bu model oldukça ideal. Makyaj yaparken de ilgiyi dağınık buklelerinizden uzaklaştırmayacak renkler seçin!

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Bu kesim kış için kullanışlı olacağı kesin bir model. Saçlarınız böyle olursa, her sabah farklı bir görüntüyü garantilediniz demektir. Üstelik şekil vermesi de çok kolaydır.Üstelik bu kesim bütün yüz şekillerine uyar. Yuvarlak kesim

Kısa ama aynı zamanda yumuşak ve kadınsı bir görünüm istiyorsanız, bunu deneyebilirsiniz.

Kimler kullanabilir?

İnce ve yumuşak saçları olan kadınlar kullanabilir. Bu modelde saçlar kısa olduğundan, kolay şekil alacak saçlarda kullanımı daha kolay olacaktır.

Saçlarınız tam gözlerinizin üzeride biteceği için, en azından bir rimel ve bir göz kalemi kullanmanız şart olacaktır.

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Bu saçlar Beatles’ı geri getirmiş gibi görünecek. Fazla ıslak görünüm vermeyen, özellikle köpük şekillendiriciler yardımıyla saçlarınızın düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu saçlar hala büyümemiş kadınlar ve geniş alınlı kadınlar için doğru seçim olacaktır.

Eklemeler

Saçınıza ekleyeceğiniz postişlerle siz de upuzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Kimler kullanabilir?

Kısa saçlı olmaktan bıkmış ve uzun saç isteyen herkes bunları deneyebilir. Tabii ki yaşınız 40’ı geçtiyse tekrar düşünmeniz gerekir; çünkü bu stil yüz hatlarına dikkat çekecek ve bütün kusurları ortaya çıkartacaktır.

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Saç eklentilerini kullanmak için sahip olmanız gereken tek şey iyi bir kuaför ve biraz cesaret. Bu eklentileri kısa boylu ya da çok zayıf kadınlara tavsiye etmiyorum, çünkü bu kadar uzun saç figürlerini bozacaktır.Pixie Cut

Tercümesi, yuvarlak, dümdüz ve tabiri caizse kase gibi görünen bir kesim.

Kimler kullanabilir?

İnce ve düz saçları olan kadınlar.

Bu orijinal kesim kesinlikle makyaj gerektiriyor. (Elbette ki feminen görünmek istersiniz.) Fakat makyajı abartmayın! Ne kadar az, o kadar iyi…

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Eğer doğru şekilde kesilmişse, mu modelde saçlarınız çok kısa olmayacaktır. Bu model küçük suratlı kadınlar için biçilmiş kaftandır. Eğer saçlarınız da düzse, rahatlıkla kullanabilirsiniz.                                                                                                                                                          Abartılmış bukleler

Kabarık, kabarık ve daha da kabarık.

Kimler kullanabilir?

İnce saçları olan ve yumuşatılamaya ihtiyaç duyan köşeli hatlı yüzleri olan kadınlar. Eğer saçınıza ve ten renginize kontrast oluşturacak renklerde bir makyaj da yaparsanız, inanın harika olacak.

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Bu modeli köşeli çenesi olan ve kare yüzlü kadınlar için oldukça uygun. Uzun yüzlü, kısa kadınlar bu kabarık saçların arasında kaybolabilir, bu yüzden başka bir model denemeleri onlar için daha iyi olacaktır. Üstelik bu saç çok dikkat çekeceği için utangaç kadınlar denememeli…                                                                                                                                                                                                                           Kim Wilde tarzı kesim

Kim Wilde’ın imzası haline gelmiş bu saç modeli 2009 yılı için güncellendi… Konsept şu: Saçınızı tepeden topluyor ve uçlarını aşağıya sarkıtıyorsunuz. Birkaç tutam saç da omuzlarınıza doğru düşüyor.

Kimler kullanabilir?

Aslında her saç tipi bu modeli kullanabilir. Fakat fönle düzeltilmeye ihtiyaç duymayan saçlarda daha kolay uygulanabilen bir modeldir. Bu saçla kullanılabilecek en iyi makyaj, hafif ve aydınlık renklerin kullanıldığı makyajdır.

Erica Stipa’nın tavsiyesi

Bu model oval yüzlere ve uzun boyunlu kadınlara gerçekten çok yakışıyor. Eğer saçınızı kestirirken ustura kullanırsanız, kesimin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,469 saniyede oluşturuldu.