Dolgun dudaklar için 4 ipucu…

Dolgun dudaklar için 4 ipucu…
Günümüzde makbul olan; dolgun dudaklar. Daha çekici ve canlı bir yüz ifadesi, güzel bir gülüş ve seksi bir görünüme sahip olmak için, birkaç makyaj hilesiyle sen de dudaklarını daha büyük gösterebilirsin!

Nemlendirmeye dikkatDolgun dudaklar için 4 ipucu...

Dudaklar yeterince nemli olduğunda daha yumuşak ve dolgun görünür. Bunun için öncelikle temel dudak bakımını düzenli olarak uygulamalısın. Yatmadan önce dudak besleyici krem kullanmak, dudaklarına ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.

Böylece sabaha, ruj öncesi mükemmel bir zemin hazırlamış olacaksın.

İpucu: Ruju uygulamadan önce, dudaklarına diş fırçasıyla yuvarlak ve nazik hareketlerle peeling yapmak, pürüzsüz bir görüntü elde etmeni sağlar. Ayrıca nane yağıyla masaj yaparak daha büyük dudaklar elde edebilirsin.

Rengin önemiDolgun dudaklar için 4 ipucu...

Daha dolgun bir görünüm için, seçeceğin rujun rengine dikkat etmelisin. Sezonun trendi nude tonlar, dudaklarda istediğin dolgunluk için ideal. Günlük makyajında rahatlıkla uygulayabileceğin şeftali tonları da buna çok uygun.

Cesur ve koyu tonlar için dikkat edileceklerdudak-ruju-4

Dudaklarda kırmızı, nar çiçeği, fuşya gibi parlak renkler; nude akımı kadar seviliyor. Bu pop renkleri uygulamak şeftali tonlarına göre daha çok uğraş gerektiriyor. Öncelikle, böyle riskli renkleri her zaman fırçayla uygulamalısın ki taşmaya karşı önlem alabilesin. Rengi uygulamadan önce aynı tonlarda bir dudak kalemiyle çerçeve çizip içini boyamak da çok yardımcı olacaktır.

Kalıcı etkiyi arttırmak için de, rengi uygulamadan önce transparan pudra kullanabilirsin. Ayrıca dudak çevrene aydınlatıcıyı nazikçe uygulayıp bu bölgeyi kusursuzlaştırabilirsin. Bu adım da, daha dolgun dudaklar illüzyonu yaratmana yardımcı olacaktır.

İpucu: Üst dudak çizginin ortasına, yani v şeklindeki küçük bölgeye ve alt dudak çizginin ortasına beyaz kalem uygulamak dudaklarını olduğundan daha büyük gösterecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 131 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,500 saniyede oluşturuldu.