Domuz gribi aşısı hemşireyi hastanelik etti…

Bursa’nın Orhaneli İlçesi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli hemşire 22 yaşındaki Şeyda Kartal, domuz gribi aşısı yapıldıktan bir süre sonra rahatsızlanınca hastanede tedavi altına alındı. Hemşirenin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “Herhangi bir aşıdan sonra böyle bir durum yaşanabilir. 10 bin kişiye domuz gribi aşısı yapıldı. Sadece bir kişide bu durum ortaya çıktı” dedi.

Orhaneli Devlet Hastanesi Acil Servis’te görev yapan hemşire Şeyda Kartal, dün Sağlık Bakanlığı’nca gönderilen domuz gribi aşısını yaptırdıktan bir süre sonra rahatsızlandı. Aşı yapılan kolunda kaşıntı ve kızarıklık ortaya çıkan Şeyda Kartal, çalıştığı hastanede tedavi altına alındı. Tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayetleri olduğunu söyleyen Şeyda Kartal, burada görevli olan tek hekim tarafından Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Çekirge Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ndeki müdahalenin ardından gözlem altında tutulan Şeyda Kartal’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, tüm aşıların aşırı duyarlı kişilerde reaksiyon verebileceğini söyledi. Dr. Akan, “Hemşire arkadaşımızda aşı yapıldıktan birkaç saat sonra ufak bir kalp çarpıntısı başladı. Hastanemizdeki imkanların kısıtlı olması ve tek hekimin bulunması nedeniyle, kendisi rahatsızlığın belirlenmesi için Çekirge Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Rahatsızlığın aşıya bağlı olup olmadığı bilinmiyor. Konuyu araştırıyoruz. Bursa’da 10 bin kişiye aşı yaptık. Sadece bir kişide bu durum ortaya çıktı” diye konuştu.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 164 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,404 saniyede oluşturuldu.