‘Dört Büyükler’de en çok hangi burç var?

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’da en çok Balık burcu var

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’da en çok Balık, en az İkizler ve Terazi burcundan futbolcular yer alırken, bu takımlar arasında en çok Aslan, kendi gibi Galatasaray’da top koşturuyor.

Turkcell Süper Lig’de mücadele eden “Dört Büyükler”in 108 futbolcusu arasında Balık, en sık görülen burç olarak dikkati çekiyor. 15 kişinin bu burçtan olduğu dört takımda, ikinci sırayı, Yengeç ve Oğlak burçları alıyor. Bu futbolcular arasında en az görülen burçlar ise İkizler ve Terazi…

Balık burçlarından başka, toplam 108 futbolcunun 12’şerini Yengeç ve Oğlak, 11’ini Başak, 10’unu Akrep, 9’unu Yay, 8’erini Aslan, Kova ve Boğa ile 7’sini Koç, 4’erini de İkizler ve Teraziler oluşturuyor.

-CİMBOM’UN “ASLAN”LARI, EMRE GÜNGÖR, SABRİ VE KEITA…-

Galatasaray’da en fazla, romantikliğiyle bilinen Balık burcundan Semih Kaya, Servet Çetin, Mehmet Topal, Ayhan Akman, Shabani Nonda ve Serkan Çalık olmak üzere, toplam 6 futbolcu top koştururken, “titiz ve düzenli” Başakların sayısı da az değil.
Aykut Çetin, Gökhan Zan, Barış Özbek ve Harry Kewell’ın oluşturduğu 4 Başak burcunu, 3 Aslan takip ediyor. “Avrupa Fatihi”nin kendi gibi “Aslan”ları, Emre Güngör, Sabri Sarıoğlu ve Abdülkader Keita’dan oluşuyor.
Sarı-kırmızılı takımda, burcunun tek örneği futbolcuları ise “Oğlak” ile Serkan Kurtulmuş, “İkizler” ile Elano, Terazi ile de Caner Erkin meydana getiriyor.

-FENERBAHÇE’DE BALIK, AKREP, BAŞAK VE YENGEÇLER EŞİT-

Fenerbahçe’de en fazla görülen burçlar, 4’er ile Balık, Akrep, Başak ve Yengeç…
Kaleciler Volkan ve Ertuğrul Taşkıran ile Lugano ve Özer Hurmacı’nın Akrep burcu olduğu sarı-lacivertli ekipte, kaleci Mert Günok, Bekir İrtegün Antdre Santos ve Furkan Aydın “Balık”, Emre Belözoğlu, Kazım Kazım, Alex de Souza ve Mehmet Topuz “Başak”, Vederson, Önder Turacı, Cristian ve Deniz Barış ise “Yengeç” burcuna mensup.

İkizler burcundan kimsenin bulunmadığı “Sarı Kanaryalar”da, Yay, Terazi ve Boğa’dan da 1’er futbolcu forma giyiyor.

BEŞİKTAŞ’TA “İNATÇI” OĞLAK ÇOK-

Beşiktaş’ta ilk sırayı, “inatçı” Oğlaklar Korcan Çelikay, Rıdvan Şimşek, Serdar Özkan, Onur Bayramoğlu, Bobo ve Holosko alırken, onları 4 futbolcu ile Yay, 3 futbolcu ile Akrep izliyor. Balık ve Terazi’den 1’er futbolcunun bulunduğu “Kara Kartallar”da, Koç burcundan kimse bulunmuyor.

-KARADENİZ’DE “BALIK” VE “YENGEÇ” BOLLUĞU-

“Karadeniz Fırtınası” Trabzonspor’da ise Balık ve Yengeç bolluğu yaşanıyor. Bu takımın “Duygusal” Yengeçlerini, Song, Engin Baytar, Gabric ve Gökhan Ünal oluştururken, en az Yengeçler kadar duygusal, bir o kadar da romantik Balıkları, Cale, Giray Kaçar, Alanzinho ve Umut Bulut temsil ediyor.

Futbolcular ve burçlarının takımlara göre dağılımı şöyle:

GALATASARAY-

Balık: 6 (Semih Kaya, Servet Çetin, Mehmet Topal, Ayhan Akman, Shabani Nonda, Serkan Çalık), Başak: 4 (Aykut Çetin, Gökhan Zan, Barış Özbek, Harry Kewell), Aslan: 3 (Emre Güngör, Sabri Sarıoğlu, Abdulkader Keita), Kova: 3 (Aydın Yılmaz, Arda Turan, Serdar Eylik), Boğa: 2 (Leo Franco, Tobias Linderoth), Yengeç: 2 (Ufuk Ceylan, Murat Akça), Koç: 2 (Hakan Balta, Uğur Uçar), Akrep: 2 (Mustafa Sarp, Milan Baros), Yay: 2 (Emre Aşık, Alparslan Erdem), Oğlak: 1 (Serkan Kurtuluş), İkizler: 1 (Elano), Terazi: 1 (Caner Erkin)

FENERBAHÇE-

Akrep: 4 (Volkan Demirel, Ertuğrul Taşkıran, Diego Lugano, Özer Hurmacı), Balık: 4 (Mert Günok, Bekir İrtegün, Andre Santos, Furkan Aydın), Başak: 4 (Emre Belözoğlu, Kazım Kazım, Alex de Souza, Mehmet Topuz), Yengeç: 4 (Gökçek Vederson, Önder Turacı, Cristian, Deniz Barış), Koç: 3 (Roberto Carlos, Uğur Boral, Onur Karakabak), Aslan: 2 (Volkan Babacan,Daniel Güiza), Oğlak: 2 (Bilica, Gökhan Gönül), Kova: 2 (Abdülkadir Kayalı, Selçuk Şahin), Yay: 1 (Ali Bilgin), Terazi: 1 (Deivid), Boğa: 1 (Semih Şentürk), İkizler: –

-BEŞİKTAŞ-

Oğlak: 6 (Korcan Çelikay, Rıdvan Şimşek, Serdar Özkan, Onur Bayramoğlu, Bobo, Filip Holosko), Yay: 4 (Matteo Ferrari, Matias Delgado, Ekrem Dağ, Nihat Kahveci), Akrep: 3 (İbrahim Toraman, Rodrigo Tabata, Marcio Nobre), Boğa: 3 (Rüştü Reçber, Batuhan Karadeniz, Erhan Güven), Aslan: 2 (Hakan Arıkan, Erkan Zengin), Yengeç: 2 (İsmail Köybaşı, Yusuf Şimşek), Başak: 2 (İbrahim Kaş, Tomas Sivok), Kova: 2 (Michael Fink, Necip Uysal), İkizler: 2 (Uğur İnceman, Fabian Ernst), Balık: 1 (İbrahim Üzülmez), Terazi: 1 (Rodrigo Tello), Koç: –

-TRABZONSPOR-

Yengeç: 4 (Rigobert Song, Engin Baytar, Drago Gabric, Gökhan Ünal), Balık: 4 (Hrvoje Cale, Giray Kaçar, Alanzinho, Umut Bulut), Oğlak: 3 (Ceyhun Gülselam, Barış Memiş, Recep Kıvrak), Boğa: 2 (Tony Sylva, Ferhat Öztorun), Yay: 2 (Tayfun Cora, Razundara Tjikuzu), Koç: 2 (Gustavo Colman, Göksu Alhas), Terazi: 1 (Tolga Zengin), Akrep: 1 (Egemen Korkmaz), Aslan: 1 (Serkan Balcı), Başak: 1 (Zafer Yelen), Kova: 1 (Selçuk İnan), İkizler: 1 (İbrahim Yattara)

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 168 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,529 saniyede oluşturuldu.