Duyguları etkileyen 9 muhteşem koku!

Duyguları etkileyen 9 muhteşem koku!

24 saat boyunca çalışan ve hiçbir zaman kapatılamayan koku alma duyusu ile aldığımız kokular duygu ve düşüncelerimizi nasıl etkiliyor? İşte sebep olduğu duygulara göre 9 koku… Parfüm sektörüne bakıldığında, Duyguları etkileyen 9 muhteşem koku!karşı cinsi etkilemek ve cinsel enerjiyi artırmak, kokunun en fazla kullanılış sebebi olarak görülüyor. Fakat kokular sadece cinsel enerjiyi artıran bir araç değil. Aynı zamanda hayal gücüne de büyük katkılar sağlayarak yaratıcılığı arttırıyor, coşkulu ve istekli bir his uyandırarak korku, heyecan ve benzeri pek çok duyguyu harekete geçiriyor.

KOKUNUN ETKİSİNDEN NASIL FAYDALANILIYOR?Duyguları etkileyen 9 muhteşem koku!

Beynimize en hızlı sinyali yollayan yollardan biri burnumuzdur. Burun aracılığı ile alınan ilaçlar, içilen ya da kana karıştırma yöntemlerinden çok daha hızlı bir şekilde beyne ulaşır ve etkisini daha çabuk gösterir. Bayılan kişiye ilaç içirmeye çalışmak veya direk hastaneye götürmekten önce kolonya koklatılmasının sebebi, aslında budur.

İŞTE DUYGULARI ETKİLEYEN 9 KOKUDuyguları etkileyen 9 muhteşem koku!

1- GÜL

Aşk, sevgi, bağlılık duygularını geliştirir. Kişiler arası duygusal sorunları ve çatışmaları dizginler.

2- TATLI KOKUSU

Kişinin kararsız ve endişeli durumlarını azaltır. Güven duygusu oluşturarak kendinizi duygularınızın akışına bırakabilmenizi sağlar.

3- GÜNLÜK

Etrafınızdaki insanların gereksiz düşüncelerinden dolayı oluşan kirli enerjiyi temizler. Kişide ve evin için sükuneti sağlar.

4- SANDAL AĞACI

Uzak doğuda kullanılan bu kokunun cinsel ilişkiyi artırdığu biliniyor. Aynı zamanda hayal gücünü de oldukça geliştirdiği söyleniyor.

5- YLANG YLANG

Cinsel isteği arttırır. Aynı zamanda kişilerin duygularının ve haz alma duygusunun kesinleşmesine yardımcı olur.

6- YASEMİN

Kişilerin birbirlerini anlamaları ve empati kurmalarına yardımcı olur. Bu sayede çeşitli yanlış anlaşılmaların oluşmasını engeller.

7- LİMON

Rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Ferahlık vererek sinirleri gevşetmeye yardımcı olur.

8- LAVANTA

Erkekler üzerinde cinsel gücü oldukça uyarıcı bir etkiye sahiptir. Şifa verici veya temizleyici tonik olarakta kullanıldığı görülür.

9- PAPATYADuyguları etkileyen 9 muhteşem koku!

İnsanın içini oldukça hoş ve tatlı bir sevinçle doldurur. Saf duyguların canlanmasına olanak sağlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 167 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,317 saniyede oluşturuldu.