Düz bir karın için ne yemeli?

Düz bir karın için ne yemeli?
Düz bir karın için sporun yanı sıra bazı besinlerden de yardım alabileceğinizi biliyor musunuz?

Düz bir karın için spor yapmak şart. Elbette beslenme alışkanlıklarını da değiştirmek gerekiyor.

Özellikle tekli doymuş yağlar karnın düzleşmesi üzerinde güçlü bir etkiye sahip. Nasıl mı? Aslında bu basit bir sisteme dayanıyor. Düz bir karın için ne yemeli?Kan şekeri yükseldiğinde vücut, özellikle karın bölgesinde yağ depolama emrini veriyor. Tekli doymuş yağlar vücudun bu emri vermesini engellediğinden, karın bölgesi yağlarında olumlu bir etki yaratıyor.

Araştırmalara göre aynı miktarda kalori aldıkları halde tekli doymuş yağ tüketen insanlar, tekli doymuş yağ tüketmeyenlere oranla daha fazla karın yağı yakabiliyor.

Gelin tekli doymuş yağ içerenler de dahil olmak üzere karın yağını yakmaya yardımcı olan besinlere göz atalım.

AvokadoDüz bir karın için ne yemeli?

Tekli doymuş yağ içeren başlıca meyvelerden biri avokado. İçerdiği doymuş yağlar, karın bölgesi yağlarını hedef alıyor. Fazla yağlı bir meyve olduğu için çok yenmesi önerilmiyor. Günde maksimum çeyrek avokado tüketmek makul bir miktar.

Bitter çikolataDüz bir karın için ne yemeli?

Bu haber hepimizi sevindirecek. Doğru miktarda yenen bitter çikolata içerdiği kakao miktarından dolayı sindirim sistemimiz için oldukça yararlı. Çikolatanın içerdiği doymuş yağların karın bölgemizde de etkili olduğunu hatırlatalım. Sadece %70 ve üzeri kakao miktarı içeren ürünleri tercih etmek ve güvenilir bir markadan çikolata satın almak önemli.

BademDüz bir karın için ne yemeli?

Bademin yağ yakmaya etkisi olduğunu daha önce duymuş muydunuz bilmiyoruz. Fakat bu lezzetli yemiş tekli yağlar içermesinin yanında ayrıca fiber deposu. Baden, yüksek miktarda içerdiği protein, vitamin E ve magnezyum sayesinde kan şekerinizi dengelemeye yardımcı oluyor. Günde bir avuç kadar badem karın yağları ile savaşmanız için yeterli.

Sızma zeytinyağıDüz bir karın için ne yemeli?

Sızma zeytinyağı tekli doymamış yağ içermesinin yanında sağlığımız için daha birçok faydaya sahip. Salatalarınızın üzerine dökeceğiniz 2 tatlı kaşığı zeytinyağı günlük tüketim miktarı olarak yeterli.

Yeşil yapraklı sebzelerDüz bir karın için ne yemeli?

Yeşil yapraklı sebzeler içerdikleri düşük kalori sayesinde karın bölgesi yağlanmanızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir kase ıspanakta 40, bir kase brokolide ise sadece 55 kalori bulunuyor. Üstelik bu miktar günlük lif ihtiyacınızın beşte birini karşılamaya yeter. Bu nedenle günlük beslenme alışkanlıklarınıza yeşil sebzeleri mutlaka dahil etmelisiniz. Roka, brokoli ve ıspanak buzdolabınızın vazgeçilmezi olsun.

ElmaDüz bir karın için ne yemeli?

İçerdiği yüksek miktarda lif sayesinde elmanın sindirim sistemimiz üzerinde oldukça olumlu etkileri bulunuyor. Bir adet elma %85 oranında su içerdiği için tokluk hissettireceğinden fazla yememenize yardımcı olacak. Düz bir karın ve sağlıklı bir metabolizma için günde bir-iki elma mutlaka tüketmeliyiz

KinoaDüz bir karın için ne yemeli?

Son zamanların altın çocuğu kinoa artık her yerde karşımıza çıkar oldu. Yarım bardak kinoa 5 gram lif ve 11 gram protein içeriyor. Bu inanılmaz rakamlar kionanın mutfaklarımıza neden bu kadar hızlı bir giriş yaptığını açıklıyor. Herhangi bir tahılı nasıl pişiriyorsanız, kinoayı da aynı şekilde haşlayıp tüketebilirsiniz. Uzmanlar tarafından günde 1,5 bardak tüketilmesi tavsiye edilen kinoa, içerdiği yüksek protein miktarı ile vejetaryenler için de bir kurtarıcı adeta.

SomonDüz bir karın için ne yemeli?

Ne zaman sağlığımız için faydalı yiyeceklerle ilgili bir listede balığın yer almadığını gördünüz? Pembe dostumuz somon, içerdiği Omega-3 ile metabolizmamızı hızlandırmaya yardımcı olduğundan yağ yakımını artırmada oldukça etkili. Haftada bir ya da iki kere tüketeceğiniz somon balığının vücudunuza faydaları inanılmaz.

YumurtaDüz bir karın için ne yemeli?

Yumurtadan daha iyi bir protein deposu bulmak zor.Yumurta içerdiği aminoasitler, protein ve yağlar sayesinde uzun süre tok tutuyor. Kahvaltıda yiyeceğiniz bir adet yumurta açlığınızı öğlene kadar idare edebilir. Günde bir adet yumurta sağlıklı bir beslenme rutini için yeterli.

YoğurtDüz bir karın için ne yemeli?

Araştırmalara göre kalsiyum ihtiyacını yoğurt ile karşılayanlarda karın bölgesi yağlanması daha az görülüyor. Yoğurdun içinde bulunan probiyotik bakteriler sindirim sistemimiz için çok faydalı. Düz bir karın için günde bir-iki kase düşük yağlı ya da yağsız yoğurt tüketebilirsiniz.

 

 

Copyright © 2008 Orkidemce.info Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 168 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,485 saniyede oluşturuldu.